Newsweek: Odwołany prezes KRUS wciąż rządzi

MD, Newsweek
05-10-2008, 12:26

Odwołany 4 września ze stanowiska prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) Roman Kwaśnicki wciąż rządzi tą  instytucją, informuje Newsweek na swojej stronie internetowej powołując się na  informacje uzyskane od pracowników instytucji.

Pracownicy KRUS informują, że w systemie wewnętrznym, gdzie publikowane są zarządzenia prezesa tej instytucji, pojawiają się nowe dokumenty sygnowane przez niego rzekomo 3 września 2008 roku. Twierdzą, że zostały one spreparowane i antydatowane już po jego dymisji.  Pracownicy mieli na dowód  zgromadzić fotografie wszystkich podejrzanych zmian w ewidencji dokumentacji KRUS. Poinformowali także Centralne Biuro Śledcze i minister Julię Piterę o preparowaniu dokumentacji instytucji. Do dziś minister rolnictwa Marek Sawicki (PSL) wraz z premierem nie wyznaczyli następcy Kwaśnickiego, który rządził KRUS z rekomendacji ludowców.

MD, Newsweek.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, Newsweek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Newsweek: Odwołany prezes KRUS wciąż rządzi