Niemcy: Związek zawodowy Ufo grozi kolejnym strajkiem w Lufthansie

  • PAP
opublikowano: 23-12-2019, 06:02

Po fiasku rozmów arbitrażowych związek zawodowy Ufo zagroził kolejnym strajkiem personelu pokładowego w niemieckich liniach lotniczych Lufthansa. Jak ogłosiła w niedzielę wieczorem strona związkowa, strajk może rozpocząć się już po świętach Bożego Narodzenia.

Związek UFO reprezentuje około 21 tys. członków załóg Lufthansy. Domaga się dla nich podwyżki uposażenia zasadniczego i dodatków płacowych, a także rozszerzenia możliwości zawierania normalnych umów o pracę przez pracowników sezonowych.

Według Ufo ostatnia runda negocjacji z udziałem mediatorów we Frankfurcie nad Menem zakończyła się fiaskiem. "Podjęliśmy próbę osiągnięcia porozumienia, ale nie udało się to nam" - powiedział wiceprzewodniczący związku Daniel Flohr, który jednak nie sprecyzował, jakie były przyczyny niepowodzenia tych rozmów.

Podkreślił natomiast, że związek wezwie personel pokładowy Lufthansy do kolejnych strajków. "Strajku nie będzie w dni świąteczne, ale później każdy termin protestu jest możliwy" - stwierdził Flohr.

Dwaj mediatorzy - były szef agencji pracy Frank-Juergen Weise i były premier Brandenburgii Matthias Platzeck (SPD) - którzy od miesiąca biorą udział w rozmowach między Ufo a Lufthansą, zaprosili obie strony do kolejnych negocjacji.

Linie Lufthansa wyraziły w niedzielę wieczorem nadzieję na kolejne rozmowy z Ufo i osiągnięcie porozumienia.

Podczas dwudniowego strajku personelu pokładowego Lufthansy na początku listopada odwołano około 1500 lotów, a protest dotknął ok. 200 tysięcy pasażerów korzystających zarówno z połączeń krajowych, jak i międzynarodowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane