Osiem osób ma tyle, co połowa świata

ŁO
opublikowano: 17-01-2017, 07:43

Najnowszy raport organizacji Oxfam International po raz kolejny bierze pod lupę globalne nierówności majątkowe.

- Ośmiu mężczyzn posiada takie samo bogactwo, jak 3,6 mld osób, które tworzą biedniejszą połowę świata, podaje organizacja Oxfam, który nagłaśnia problem nierówności w czasie spotkania przywódców politycznych i gospodarczych w Davos.  

Zobacz więcej

Ośmiu bogatych...

REUTERS/File Photos/FORUM

Oxfam wskazuje w swoim raporcie zatytułowanym wymownie „Gospodarka dla 99 proc.”, że przepaść miedzy bogatymi i biednymi jest znacznie większa niż się obawiano. Organizacja podkreśla, że wielki biznes i superbogate osoby napędzają kryzys nierówności przez unikanie płacenia podatków, obniżanie płac i wpływ na politykę.  

Oxfam podkreśla, że w nowym raporcie ma lepsze dane dotyczące podziału światowego bogactwa - szczególnie w Chinach i Indiach.  

Na liście ośmiu osób, których bogactwo jest równe połowie obywateli świata nie ma niespodzianek. Nazwiska pojawiają się też w rankingach najbogatszych ludzi globu przygotowywanych m.in. przez agencję Bloomberg i magazyn „Forbes”.  

1. Bill Gates, inwestor i współzałożyciel Microsoftu

2. Amancio Ortega, założyciel koncernu Inditex, właściciela sklepów Zara

3. Warren Buffett, inwestor i największy udziałowiec Berkshire Hathaway

4. Carlos Slim Helu, właściciel Grupo Carso

5. Jeff Bezos, założyciel Amazon.com

6. Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka

7. Larry Ellison, współzałożyciel Oracle

8. Michael Bloomberg, założyciel koncernu Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu