Ostrożnie z Elektrimem

KL
12-07-2007, 00:00

Kolejny dzień wysokich obrotów — tym razem przy dużych spadkach. Maklerzy i analitycy doradzają inwestorom powściągliwość.

Kolejny dzień wysokich obrotów — tym razem przy dużych spadkach. Maklerzy i analitycy doradzają inwestorom powściągliwość.

We wtorek wartość obrotów Elektrimu przekroczyła 200 mln zł. Wczoraj — 179,8 mln zł. Akcje spółki straciły 14,2 proc. i kosztowały na zamknięciu sesji 15,60 zł. Maklerzy uważają, że papiery Elektrimu są drogie, jak na spółkę, która na razie oferuje inwestorom tylko niepewną wizję. Tomasz Czarnecki z CDM Pekao doradza ostrożność w kwestii Elektrimu.

— Ta spółka zniszczyła wielu akcjonariuszy — mówi analityk.

Według niego, po wzroście kursu o ponad 100 proc. w ciągu czternastu sesji teraz powinno dojść do konsolidacji.

— Uważam, że rozsądną granicą do zakupów akcji Elektrimu jest 14 zł. Oczywiście tylko z technicznego punktu widzenia, a nie w kontekście wartości spółki, którą bardzo trudno jest oszacować — zastrzega Tomasz Czarnecki.

Paweł Kubiak, makler z DM BZ WBK, jest podobnego zdania.

— To inwestycja o zabarwieniu spekulacyjnym. Inwestorzy kupują nadzieję na korzystne rozstrzygnięcia trudnych spraw związanych z Elektrimem. Na razie jednak żadne decyzje nie zapadły — wskazuje Paweł Kubiak.

Po obecnym kursie odradza klientom kupowania akcji konglomeratu.

Marcin Materna, doradca inwestycyjny z DM Millennium, również wypowiada się o Elektrimie wstrzemięźliwie.

— Nie wiadomo, ile w tej chwili jest wart majątek Elektrimu i jaka jest sytuacja spółki. A bez głębszej analizy nie można doradzać inwestorom, by kupowali akcje Elektrimu — uważa Marcin Materna.

Kurs akcji Elektrimu zaczął rosnąć, kiedy inwestor giełdowy Maciej Niebrzydowski ogłosił w „PB”, że ma papiery spółki i zamierza zwiększyć zaangażowanie. W ostatnich tygodniach spółka poinformowała też, że chce odszkodowania za akcje PAK. Następnie pojawiły się informacje, że trwają w tej sprawie negocjacje ze skarbem państwa. Elektrim spłacił też większość długów wobec obligatariuszy spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ostrożnie z Elektrimem