PBG łapie drugi oddech

ANP, PAP
opublikowano: 24-06-2008, 00:00

Budowlana grupa może zmienić konserwatywne prognozy. A jej spółka szykuje się do kolejnych akwizycji.

Budowlana grupa może zmienić konserwatywne prognozy. A jej spółka szykuje się do kolejnych akwizycji.

Na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku PBG, spółka specjalizująca się w usługach budowlano-montażowych w obszarach gazu ziemnego, ropy naftowej i wody, przeanalizuje możliwość podniesienia tegorocznej prognozy.

— Decyzję o rewizji prognoz podejmujemy zazwyczaj po półrocznych wynikach i wstępnej ocenie budżetu. Nasze prognozy są bardzo konserwatywne. Dziś jesteśmy spokojni o ich realizację — mówi Jacek Krzyżaniak, członek rady nadzorczej i rzecznik PBG.

Prognoza grupy na ten rok zakłada 142,6 mln zł zysku netto i 1,92 mld zł przychodów. Jacek Krzyżaniak dodaje, że w drugim kwartale wszystko szło zgodnie z planem, a analiza podniesienia prognoz dotyczyć będzie również wpływu kontraktu na budowę kopalni Lubiatów-Międzychód-Grotów o wartości 1,4 mld zł dla PGNiG. Głównych wpływów z tego kontraktu PBG spodziewa się jednak dopiero w latach 2009-11.

Sporo w drugim półroczu dziać ma się w spółce z grupy Hydrobudowie Polska, specjalizującej się m.in. w budownictwie inżynieryjnym i hydrotechnicznym. Spółka szykuje się bowiem do kolejnych akwizycji. W sumie na ten cel pójdzie blisko 100 mln zł.

— Badamy jedną ze spółek drogowych. Rozważamy również przejęcia dwóch mniejszych firm wykonawczych w obszarze ochrony środowiska. Mam nadzieję, że do akwizycji dojedzie w tym roku — informuje Jacek Krzyżaniak.

Hydrobudowa Polska jest także na ostatnim etapie przejmowania Przedsiębiorstwa Robót Górniczych Metro, jednego z generalnych wykonawców tuneli warszawskiego metra i obiektów towarzyszących.

Na wczorajszej sesji akcje spółki taniały kilka procent, mimo że w piątek firma poinformowała o podpisaniu kontraktu z giełdowym Polimeksem-Mostostalem na blisko 23 mln zł.

Ostatecznie na zamknięciu notowań za jeden papier Hydrobudowy płacono 7,52 zł, po spadku o 9,40 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu