Pimco kupiło całą emisję obligacji UniCredit

opublikowano: 28-11-2018, 11:15

Pacific Investment Management (Pimco) niegdyś największy na świecie fundusz obligacyjny, został jedynym nabywcą obligacji wyemitowanych przez UniCredit SpA, który zaskoczył wartą 3 mld USD sprzedażą pięcioletnich papierów dłużnych.

Emisja obligacji, niezwykle duża w przypadku oferty prywatnej, została podjęta przez "głównego inwestora instytucjonalnego"- napisał UniCredit w oświadczeniu. 

Włoscy pożyczkodawcy stoją w obliczu rosnących kosztów finansowania, ponieważ rozdźwięk między Rzymem a Brukselą odnośnie budżetu kraju powoduje wzrost rentowności długu i rozszerza spread pomiędzy włoskimi obligacjami i porównywalnymi niemieckimi odpowiednikami. Banki również tracą tanie finansowanie, ponieważ wygasają długoterminowe pożyczki z Europejskiego Banku Centralnego.

Transakcja jest drugą sprzedażą przez UniCredit nieuprzywilejowanych obligacji. Charakteryzują się one rodzajem zabezpieczenia, które może być utrzymywane przez zarządzających funduszami, które mogą inwestować jedynie w długi uprzywilejowane, nawet jeśli pozwala to organom regulacyjnym na zmuszanie inwestorów do ponoszenia strat w czasie kryzysu. Jak poinformował bank, ta sprzedaż pomoże wesprzeć pozycję kapitałową włoskiej  instytucji i zwiększyć wskaźnik podporządkowania o około 73 punkty bazowe.

Koszt transakcji jest porównywalny do 420 pb spreadu względem pięcioletniej stopy swap euro. Jest  też porównywalny do sięgającego 70 pb spreadu względem styczniowej emisji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu