Premier Francji: W sprawie konstytucji UE nic nie jest przesądzone

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-05-2005, 22:12

Premier Francji Jean-Pierre Raffarin uważa, że jeśli chodzi o referendum w sprawie konstytucji UE, "nic nie jest przesądzone".

Premier Francji Jean-Pierre Raffarin uważa, że jeśli chodzi o referendum w sprawie konstytucji UE, "nic nie jest przesądzone".

W wywiadzie dla dziennika regionalnego "Centre Presse", który ukaże się w poniedziałek, Raffarin wyraził pogląd, że głosowanie w referendum 29 maja będzie "bardzo zrównoważone, jak to było w wypadku (referendum na temat unijnego traktatu z) Maastricht", który został zaakceptowany przez Francuzów niewielką większością głosów.

Zdaniem szefa rządu francuskiego, "w ostatnich dniach, kiedy Francuzi podejmą decyzję, największa liczba wyborców zda sobie sprawę z wagi stawki".

W czasie weekendu opublikowano dwa najnowsze sondaże. W obu przewagę mają przeciwnicy konstytucji UE - jest ich 52 proc. W sumie w ostatnich 10 dniach opublikowano siedem kolejnych sondaży - we wszystkich większość stanowią ci, którzy zamierzają głosować "nie". Równocześnie wynika z nich jednak, że ok. 1/5 respondentów może zmienić jeszcze zdanie do 29 maja.

Raffarin w rozmowie z "Centre Presse" zwrócił uwagę, że "niedoceniane są poważne konsekwencje głosowania +nie+ dla Europy i dla Francji".

Po raz kolejny zaprzeczył, by zamierzał podać się do dymisji, gdyby w istocie zwyciężyli w referendum przeciwnicy unijnej konstytucji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier Francji: W sprawie konstytucji UE nic nie jest przesądzone