Prezydent Duda przybył do Meksyku

PAP
opublikowano: 23-04-2017, 08:21
aktualizacja: 23-04-2017, 08:22

Para prezydencka przybyła w sobotę wieczorem czasu lokalnego do Meksyku, stolicy Meksyku. Prezydent Andrzej Duda podczas trzydniowej wizyty będzie rozmawiał z prezydentem tego kraju Enrique Peną Nieto, weźmie udział w forum gospodarczym, spotka się z Polonią.

Z prezydentem do Meksyku przybyła grupa polskich przedsiębiorców. W stolicy kraju planowane jest m.in. Polsko-Meksykańskie Forum Biznesowe, zainaugurowana też zostanie działalność Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Zobacz więcej

Krystian Maj/Forum

Oficjalny program wizyty rozpoczyna się w niedzielę po południu czasu lokalnego (czas w Polsce minus siedem godzin) od udziału we mszy świętej w polskiej misji pallotyńskiej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire, miejscowości położonej na południe od stolicy kraju.

Przed kilkoma dniami "Puls Biznesu" pisał o perspektywach współpracy Polski z Ameryki Łacińskiej. Czytaj>>Rząd wesprze firmy w podboju Meksyku

Tego dnia para prezydencka spotka się z Polonią. Wieczorem odwiedzi bazylikę Matki Bożej z Guadalupe.

W poniedziałek na dziedzińcu Palacio Nacional w stolicy Meksyku odbędzie się ceremonia oficjalnego powitania prezydenckiej pary. Po rozmowach plenarnych zostanie podpisanych szereg umów gospodarczych między Polską a Meksykiem, m.in. o współpracy gospodarczej, wspieraniu wzajemnych inwestycji, wzajemnym kredytowaniu inwestycji, współdziałaniu BGK, PAIH z ich meksykańskimi odpowiednikami.

Wieczorem Duda weźmie udział w zakończeniu Forum Gospodarczego Polska-Meksyk.

We wtorek prezydent zainauguruje działalność Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w stolicy Meksyku i weźmie udział w uroczystej sesji Senatu.

Kancelaria Prezydenta podkreśla, że będzie to pierwsza w historii wizyta polskiego prezydenta w Meksyku; w roku 2018 Polska i Meksyk będą obchodzić 90. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych.

W ubiegłym roku Ministerstwo Rozwoju RP wybrało pięć rynków perspektywicznych, na których w najbliższych latach chce prowadzić intensywną promocję polskiej gospodarki. Do wybranych rynków należą: Algieria, Indie, Iran, Meksyk, Wietnam.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Prezydent Duda przybył do Meksyku