Projekt budżetu na 2003 r. zaniża wydatki o 6,5 mld zł - IBnGR

14-11-2002, 15:24

Wydatki w projekcie budżetu na 2003 r. zostały zaniżone o ok. 6,5 mld zł, bowiem zmniejszono dotacje dla agencji i funduszy - poinformował w czwartek na konferencji Wojciech Misiąg z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.

- Wydatki w projekcie przyszłorocznego budżetu ograniczono przez zaniżenie dotacji dla takich instytucji jak Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, Fundusz Pracy, Agencja Rynku Rolnego czy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - powiedział były wiceminister finansów Wojciech Misiąg, a obecnie ekspert Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.

Według Misiąga, dotacje ograniczono dla tych instytucji o około 6,5 mld zł w porównaniu do ich potrzeb. Misiąg tłumaczył, że wprawdzie dotacje zmniejszono w porównaniu z potrzebami, ale nie zmniejszono zadań nałożonych na te instytucje. Fundusz Ubezpieczeń Społecznych ma mniejsze dotacje, ale nie zmniejszono wypłat emerytur. Uznał to za niebezpieczeństwo dla wykonania budżetu w przyszłym roku.

W projekcie przyszłorocznego budżetu wydatki zaplanowano na poziomie 193,5 mld zł, dochody w wysokości 154,7 mld zł a deficyt 38,7 mld zł.

DA, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Projekt budżetu na 2003 r. zaniża wydatki o 6,5 mld zł - IBnGR