Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 24-06-2022, 18:44
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Co można zrobić, żeby raty leasingu w obecnej trudnej sytuacji nie nadszarpnęły poważnie firmowego budżetu? Jak obniżyć koszty leasingu?

Najlepszy sposób
Najlepszy sposób
Aby obniżyć koszty leasingu, warto zadbać o odpowiednio wysoką wpłatę własną, skrócenie okresu finansowania - i skorzystać z opcji niskiego wykupu.
Adobe Stock

2. Jeśli eksportować, to najlepiej do Europy. Pieniądze można sprawnie odzyskać w Szwecji i Niemczech. Gdzie jest najtrudniej?

Niechlubne podium:
Niechlubne podium:
Złożoność procedur sądowych w Arabii Saudyjskiej nieco się poprawiła, ale i tak międzynarodowa windykacja należności jest tam trzykrotnie bardziej skomplikowana niż w Szwecji, Niemczech i Finlandii.
apriltan18/Pixabay

3. Nowy trend na rynku pracy: work-life fit. Na czym polega?

4. Posypały się kary za zatory płatnicze. UOKiK ukarał trzy firmy, które mają problem z nieterminowymi płatnościami. Czy to pomoże zmniejszyć problem z zatorami?

Zatory trzeba zwalczać
Zatory trzeba zwalczać
Trudno mówić o rozwoju, gdy firma musi szukać pieniędzy na przetrwanie, ponieważ dłużnik nie płaci w umówionym terminie mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.
Grzegorz Kawecki

5. Granty pomogą MŚP wystartować z produkcją nowych wyrobów. Firma może dostać nawet 10 mln zł. Jak zdobyć pieniądze na rozwój innowacji?

6. Przedsiębiorcy handlujący z Ukrainą ponownie mogą zabezpieczać zapłatę swoich należności w KUKE.

Ochrona z ograniczeniami
Ochrona z ograniczeniami
Przywracamy możliwość udzielenia ochrony w handlu z Ukrainą dla towarów lub usług wyłączonych z wprowadzonego na początku wojny moratorium płatniczego mówi Janusz Władyczak, prezes KUKE.

7. Pracownicy przed 25 rokiem życia chcą mieć większy wpływ na to, co dzieje się w firmie. Czego zetki oczekują od pracodawców?

8. Obowiązkowe przejście na elektroniczne fakturowanie będzie sporym wyzwaniem dla wielu przedsiębiorstw. Czy firmy są gotowe na e-faktury?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane