Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 16-09-2022, 18:28
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Wezwanie do zapłaty, korzystanie z usług firm windykacyjnych, wpis do rejestru dłużników – to sposoby na nieuczciwych partnerów biznesowych. Co zrobić, gdy kontrahent nie płaci?

Walcz o swoje:
Walcz o swoje:
Nieopłacone przez kontrahentów faktury to zmora wielu przedsiębiorców. Jest kilka sposobów na to, aby odzyskać należne pieniądze.
Adobe Stock

2. Wkrótce wejdą w życie nowe przepisy dotyczące m.in. osobistej odpowiedzialności członków zarządów. Warto też zwrócić uwagę na regulacje o wydawaniu przez spółkę dominującą wiążących poleceń spółkom zależnym. Poznaj zmiany ważne dla tysięcy spółek.

3. Firmy dostaną granty na ochronę prawną stworzonych przez siebie rozwiązań. Wsparcie pokryje koszty związane z uzyskaniem m.in. patentów. Jak chronić własność przemysłową?

Zabezpieczyć innowacje:
Zabezpieczyć innowacje:
Uzyskanie ochrony patentowej to klucz do komercjalizacji i wprowadzenia na rynek produktu wykonanego na podstawie wynalazku.
Adobe Stock

4. Sektor B+R wciąż rośnie. Jego rozwój powoduje, że firmy mają problem ze znalezieniem inżynierów. Co mogą zrobić, żeby ich przyciągnąć?

5. W miarę jak konkurencja o kandydatów do pracy się zaostrza, coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw widzi konieczność sięgnięcia po zachęty pozapłacowe. Jakie benefity oferują małe firmy?

Coraz szersza oferta:
Coraz szersza oferta:
MŚP nie mają wyjścia. Aby skutecznie konkurować o kandydatów do pracy, muszą oferować im także korzyści pozapłacowe.
Adobe Stock

6. Piętrzą się problemy na rynku pracy. Pracodawcy spodziewają się trudności w rekrutacji nowych pracowników. W ofertach mogą przebierać m.in. księgowi i programiści.

7. Dofinansowanie z programu Nutritech, granty rządowe i zachęty podatkowe odciążą budżety firm z branży spożywczej chcących trafić w potrzeby konsumentów. Jak zdobyć dotacje i ulgi na zdrowe produkty?

Alternatywa dla schabowego:
Alternatywa dla schabowego:
Producenci żywności znad Wisły widzą spory potencjał biznesowy w oferowaniu diet roślinnych i na bieżąco reagują na zmieniające się trendy konsumenckie.
Adobe Stock

8. Aby zachować stabilność finansową, prowadzący biznes są gotowi zrezygnować z usług firm zewnętrznych i obniżyć jakość produktów i usług. Zwolnienia to ostateczność. W jaki sposób przedsiębiorcy chcą ratować swoje firmy?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane