Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 23-09-2022, 18:41
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Od wybuchu pandemii coraz więcej przedsiębiorców stawia na przechowywanie danych w chmurze. Jakie rozwiązania są popularne i w którym kierunku rozwija się oferta? Jaką chmurę wybrać dla firmy?

Firmy chowają dane w chmurach
Firmy chowają dane w chmurach
MŚP przekonują się do rozwiązań cloudowych, bo te zapewniają im wygodę i bezpieczeństwo danych.
Adobe Stock

2. Prowadzenie biznesu wymaga znajomości branży i ogólnej wiedzy z kilku dziedzin. Nikt jednak nie jest alfą i omegą, dlatego czasem warto skorzystać z pomocy ekspertów. Oto 5 specjalistów, z którymi warto współpracować.

Bez eksperta ani rusz:
Bez eksperta ani rusz:
Przedsiębiorca nie musi znać się na wszystkim. Są dziedziny, w których specjaliści są niezastąpieni. Warto skorzystać z ich wiedzy.
Adobe Stock

3. Dobrze zarządzana firma nie obejdzie się bez niezawodnego, dostosowanego do jej działalności programu do rozliczeń. Poznaj najpopularniejsze programy do fakturowania.

Szeroki wybór:
Szeroki wybór:
Rynek oferuje wiele programów do fakturowania online. O czym należy pamiętać, szukając tego typu narzędzia dla swojej firmy?
Adobe Stock

4. Zdecydowana większość rodaków pozytywne wypowiada się na temat Ukraińców pracujących nad Wisłą. Jednak wielu ma związane z nimi obawy. Co Polacy sądzą o pracownikach z Ukrainy?

5. Zmiany projektowane w postępowaniu restrukturyzacyjnym pozwolą lepiej niż dziś poznać sytuację dłużnika, opracować układ i szybciej go przyjąć. Jak nowe prawo zadba o wierzycieli?

Warunki zawieszenia egzekucji:
Warunki zawieszenia egzekucji:
Dłużnik wnoszący o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego będzie chroniony przed egzekucją tylko przez cztery miesiące. Sędzia będzie mógł przedłużyć ten okres do 12 miesięcy, jeżeli negocjacje z wierzycielami będą rokowały zawarciem układu, chyba że dalsze zawieszenie egzekucji skutkowałoby ich pokrzywdzeniem.
Adobe Stock

6. Już za kilka tygodni nadzór nad spółkami powinien być bardziej profesjonalny – mówią prawnicy. Zmieni się bowiem rola rad nadzorczych. Jakie nowe prawa otrzymają rady nadzorcze?

Doinformowani nadzorcy:
Doinformowani nadzorcy:
Działalność spółek i ich majątek będą przez rady nadzorcze prześwietlane na różne sposoby. Przede wszystkim przybędzie źródeł, z których otrzymają prawo pozyskiwania informacji. Wsparcie przy analizie sytuacji przyniosą im też eksperci, którym zlecą określone badania - i nie będzie już do tego potrzebna dobra wola zarządu.
Adobe Stock

7. Fiskus rozwiewa wątpliwości MŚP związane z zachętami podatkowymi. Jeśli przedsiębiorca nie zgadza się z nim, może wnieść skargę do sądu. Jakie wydatki uprawniają innowatorów do ulg?

Wsparcie dla innowatorów:
Wsparcie dla innowatorów:
Ulgi B+R, na robotyzację, IP Box pomagają przedsiębiorcom prowadzącym innowacyjne projekty uzyskać oszczędności podatkowe. Fiskus rozstrzyga, które wydatki podlegają odliczeniu - mówi Urszula Uchmańska, menedżer w Crido.
materiały prasowe
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane