Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 03-03-2023, 18:20
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. W tym miesiącu przedsiębiorcy mogą stanąć w szranki o unijne dofinansowanie m.in. na prace B+R, przełomowe technologie i kompetencje cyfrowe. Poznaj najciekawsze dotacje dostępne w marcu.

Szeroka oferta:
Szeroka oferta:
Ruszyły już konkursy z dotacjami dla firm z nowej perspektywy finansowej. W ofercie, oprócz naborów podobnych to programów dostępnych w poprzednim rozdaniu funduszy unijnych, są także zupełnie nowe konkursy z imponującymi budżetami.
Adobe Stock

2. Przejęcie przez cyberprzestępców ważnych dokumentów przedsiębiorstwa oznacza dla szefa poważne konsekwencje biznesowe. Jak temu zapobiec? Jak nie stracić firmowych danych?

Skutki cyberataków:
Skutki cyberataków:
Przedsiębiorcy najczęściej zgłaszają zakłócenia w funkcjonowaniu spółek i utratę wrażliwych, poufnych i krytycznych dla ich biznesu danych.
Adobe Stock

3. Które produkty cieszą się większym zainteresowaniem w fizycznych sklepach, a jakie w internecie? Dlaczego powracamy do kupowania w obiektach handlowych? Co klienci wolą kupować stacjonarnie?

4. Grywalizacja: przez grę do bardziej efektywnej pracy. W firmach coraz popularniejsze jest korzystanie z mechanizmów znanych ze świata gier. Czy przynoszą one spodziewane efekty? Jakie są ich funkcje i jak je prawidłowo wprowadzać?

Nowy sposób motywowania:
Nowy sposób motywowania:
Firmy coraz częściej wprowadzają do środowiska pracy elementy grywalizacji. Rozwijają one współpracę w zespole, jednocześnie zwiększając zaangażowanie i kreatywność pracowników.
Adobe Stock

5. Jak budować lojalność konsumentów w dobie kryzysu? Co jest ważne dla klienta w trudnych czasach? W jaki sposób utrzymać go przy swojej marce i jak rozwijają się trendy zakupowe?

6. Przemyśl strukturę, przeanalizuj cele, przetestuj funkcjonalności – oto podstawowe wytyczne przy budowaniu skutecznego narzędzia do wymiany handlowej między firmami. Jak stworzyć efektywną platformę e-commerce B2B?

Korzyści dla obu stron:
Korzyści dla obu stron:
Dobrze zaprojektowana platforma e-commerce ułatwia obrót towarami między kontrahentami i przyspiesza transakcje.
Adobe Stock

7. Wysoka płaca i benefity pomagają zmotywować kadrę do działania. Równie ważne jest zapewnienie komfortu pracy i dbałość o jej zdrowie psychiczne. Jak firma może zwiększyć efektywność pracowników IT?

8. Polskie firmy coraz częściej korzystają ze wsparcia influencerów w kampaniach reklamowych. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na taką formę promocji? Influencer marketing: korzyści i wyzwania

Szybsza droga do klienta:
Szybsza droga do klienta:
Influencerzy skuteczniej docierają do osób, które obserwują ich poczynania w mediach społecznościowych. Łatwiej zdobyć im zaufanie odbiorców z określonych grup docelowych. Firmy z tego korzystają.
Adobe Stock

9. 53 proc. polskich menedżerów uważa, że automatyzacja wpłynie korzystnie na zatrudnienie w tym sektorze. Równocześnie zmieni się rola pracowników i ich profil kompetencyjny. Czy w przemyśle maszyny zastąpią ludzi?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane