Raport PRNews.pl: zatrudnienie w sektorze bankowym – I kw. 2014

  • Wojciech Boczoń
opublikowano: 10-06-2014, 14:05

W pierwszym kwartale tego roku dziewięć spośród 20 ankietowanych banków zmniejszyło liczbę etatów – wynika z danych zebranych przez PRNews.pl i Bankier.pl. Statystyki KNF pokazują, że od 2011 roku zatrudnienie w sektorze stopniało o 5 tys. osób.

Zebraliśmy dane z 20 banków o liczbie etatów na koniec pierwszego kwartału 2014 roku. Dziewięć spośród ankietowanych instytucji zmniejszyło liczbę etatów łącznie o 876 sztuk. Kolejne dziewięć banków zwiększyło liczbę etatów w stosunku do danych prezentowanych na koniec ubiegłego roku łącznie o 816 sztuki. Łącznie w ankietowanych bankach ubyło 60 etatów w stosunku do danych z grudnia 2014 r.

Cztery banki podały zatrudnienie dla całej grupy: Bank Pekao SA, BZ WBK, ING Bank Śląski i Citi Handlowy. Raiffeiseen Polbank nie podał nam danych za I kwartał, więc przyjęliśmy szacunkowo dane z końca ubiegłego roku. Na przestrzeni roku 2013 bank ograniczył liczbę etatów aż o 565 osób. Niewykluczone, że dalej trwa tu proces porządkowania struktury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane