Rusza fabryka Hoya Lens

MAG
opublikowano: 24-05-2010, 00:00

Japoński koncern produkuje już pod Piasecznem soczewki na polski rynek wart 160 mln zł. Będą dalsze inwestycje.

Japoński koncern produkuje już pod Piasecznem soczewki na polski rynek wart 160 mln zł. Będą dalsze inwestycje.

Od kwietnia działa w Piasecznie fabryka Hoya Lens, notowanego na giełdzie w Tokio producenta soczewek recepturowych. Kosztowała 32 mln zł. Jej moce produkcyjne to 500 zamówień dziennie.

— Zatrudniamy 65 osób. Do końca lutego 2011 r. planujemy zwiększyć zatrudnienie do 200 osób — mówi Paweł Lepczyński, dyrektor generalny Hoya Lens Poland.

Firma szuka osób z doświadczeniem w produkcji i współpracuje ze starostwem piaseczyńskim.

Hoya Lens rozważała inwestycję w specjalnej strefie ekonomicznej.

— Ale ze względu na sprzyjające okoliczności i korzystne usytuowanie logistyczne wybraliśmy Piaseczno. Bliskie sąsiedztwo Warszawy oraz dostosowana do rozwoju przedsiębiorczości gospodarczej nowoczesna infrastruktura komunalna sprzyjają tego typu inwestycjom. Szybkość i sprawność decyzji administracyjnych podejmowanych przez lokalne władze również jest bardzo istotne. Panuje tu dobra atmosfera do inwestowania — chwali Paweł Lepczyński.

Hoya Lens ma fabryki soczewek także w Niemczech, na Węgrzech, w Belgii, Szwecji, Holandii, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Anglii. Nowy zakład ma produkować soczewki okularowe na potrzeby polskiego rynku, którego wartość jest szacowana na 160 mln zł. Dotychczas były one sprowadzane z innych krajów europejskich i Tajlandii. Jest szansa na dalsze inwestycje w Piasecznie.

— Po 2011 r. wydamy jeszcze 5-7 mln zł na unowocześnienie produkcji. Dziś najnowocześniejsze soczewki progresywne są do Polski importowane — mówi Gerald Bottero, dyrektor generalny Hoya Vision.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rusza fabryka Hoya Lens