Rynek przejęty tym, że szykują się przejęcia

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 24-07-2007, 00:00

Nerwowo zaczęli tydzień inwestorzy handlujący na trzech największych parkietach Europy. Indeksy przez długi czas nie mogły znaleźć dominującego trendu i poddawały się wahaniom. Po południu pojawiło się więcej ofert kupna.

Rosły wyceny banków ABN Amro i Barclays. Ten drugi podniósł o 4,3 proc. (do 67,5 mld EUR) ofertę przejęcia rywala. Gotówki jednak oferuje mniej niż konkurenci z Royal Bank of Scotland.

Uwagę graczy we Frankfurcie przykuła informacja, że Depfa Bank zostanie przejęty przez Hyde Real Estate Holding. Wartość oferty, która może zaowocować powstaniem największej u naszych zachodnich sąsiadów spółki, finansującej rynek nieruchomości, szacowana jest na 5,7 mld EUR. Cieszyć się mogli akcjonariusze Inbrev. Analitycy Citigroup podnieśli rekomendację z „trzymaj” do „kupuj”. Spadał kurs papierów Kuehne & Nagel International, po prezentacji wyników kwartalnych przez największego na świecie morskiego spedytora. Zyski spółki wzrosły, ale nie odpowiadają poziomowi dotychczasowej wyceny akcji.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rynek przejęty tym, że szykują się przejęcia