Siri lub Google wesprą pracownika

opublikowano: 26-02-2019, 22:00

43 proc. Europejczyków nie obawia się, że sztuczna inteligencja (SI) zabierze im pracę, a 35 proc. przyznaje, że nowe technologie, np. cyfrowi asystenci Siri lub Google, mogą otworzyć przed nimi nowe, nieoczekiwane perspektywy — wynika z badania VMware.

Smartfony są chyba głównymi drzwiami, przez które SI wchodzi do naszego życia zawodowego. Tych samych urządzeń używamy do załatwiania spraw prywatnych i służbowych. Nierzadko firmy instalują na osobistym sprzęcie zatrudnionych swoje aplikacje biznesowe. 72 proc. polskich dyrektorów IT badanych przez VMware dostrzega ryzyka związane z tym zjawiskiem, ale uważają, że dzięki odpowiednim narzędziom IT, procedurom organizacyjnym i szkoleniom można zminimalizować te zagrożenia. Przede wszystkim zaś widzą korzyści ze swobodnego dostępu pracowników do urządzeń i aplikacji mobilnych (m.in. możliwość pracy zdalnej i zwiększenie efektywności pracowników i przedsiębiorstwa).

25082f04-4285-11ea-b77f-2e728ce88125
Stać cię na więcej
Newsletter autorski Mirosława Konkela
ZAPISZ MNIE
Stać cię na więcej
autor: Mirosław Konkel
Wysyłany raz w tygodniu
Mirosław Konkel
Jesteś lepszy, niż ci się wydaje, ale nie tak dobry, jak mógłbyś być. Zapisz się na newsletter - znajdź inspiracje i odpowiedzi na ważne pytania.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu