Skacowani w pracy

opublikowano: 18-12-2019, 22:00

Co drugi Polak oraz co trzecia Polka przyznają, że przynajmniej raz w życiu poszli do pracy, odczuwając skutki nadużycia alkoholu.

To wynik badania firmy AlcoSense Laboratories. Więcej niż co czwarty ankietowany przyznał, że podobna sytuacja przydarzyła mu się kilkukrotnie. 15 proc. respondentów zdarzyło się pracować tylko raz na tzw. kacu. Hunter Abbott z AlcoSense Laboratories zwraca uwagę, że na odczuwanie kaca może wpływać struktura spożycia alkoholu, a nie jego ilość.

— Statystyczny Polak w ciągu roku wypija niewiele więcej alkoholu niż statystyczny Brytyjczyk, ale wybiera trunki mocniejsze, którymi jednorazowo łatwiej wprowadzić się w stan upojenia. Efektem tego może być silniejszy kac — mówi Hunter Abbott.

Przypomina, że stawienie się w pracy w stanie po spożyciu alkoholu lub picie go w trakcie pełnienia obowiązków służbowych jest naruszeniem Kodeksu pracy.

4 proc. - tylu Polaków badanych przez AlcoSense Laboratories regularnie pracuje na tzw. kacu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu