Spadki w oczekiwaniu na dane

MD
opublikowano: 05-02-2010, 13:18

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji pokazują, że inwestorzy nie liczą na pozytywną niespodziankę w momencie publikacji danych z rynku pracy.

Po czwartkowym spadku S&P500 ma najniższą wartość od trzech miesięcy. Indeks traci już prawie 5 proc. w tym roku. Nastroje mogłyby poprawić dobre dane z rynku pracy, które zostaną  opublikowane o 14.30 czasu polskiego. Rynek oczekuje wzrostu liczby miejsc pracy w gospodarce w styczniu o 15 tys. i utrzymania 10 proc. stopy bezrobocia. Sądząc po notowaniach kontraktów na indeksy amerykańskich rynków akcji, mało kto wierzy, że dane będą znacznie lepsze. Około 13.10 kontrakty na Dow Jones i S&P500 spadały o ok. 0,5 proc., kontrakt na Nasdaq tracił ok. 0,15 proc.

- Zmienność i niepewność powróciły. Rynki są obecnie opanowane przez strach – powiedział Bloombergowi Leon Cornelissen, strateg Robeco Asset Management. – Problemy południowej Europy mocno uderzyły w rynku. Niestety, nie ma możliwości ich szybkiego rozwiązania – dodał.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane