Straty do euro, zyski do dolara

opublikowano: 24-08-2015, 22:00

Wyprzedaż na giełdach odbiła się echem na rynku walutowym, gdzie układ sił zmienia się na niekorzyść „zielonego”. Złoty zagrał wczoraj na remis.

Wspólna waluta podrożała wczoraj do 4,24 zł, do 3,66 zł potaniał natomiast dolar. W trakcie sesji złoty tracił również niespełna 3 grosze wobec franka, windując kurs CHF/PLN do 3,94 zł, jednak ostatecznie notowania powróciły do poziomu sprzed weekendu, czyli 3,91. W poniedziałek wyprzedawane były również polskie obligacje.

— Niestety dla złotego obawy o Chiny prawdopodobnie szybko nie pójdą w zapomnienie, dlatego też rodzima waluta raczej nie ma większych szans na znaczne umocnienie — zwłaszczawobec euro. W kolejnych dniach prawdopodobny jest ponowny wzrost kursu EUR/ PLN do 2,36 zł — uważa Szymon Zajkowski z DM mBanku. Zupełnie inaczej wyglądały wczoraj notowania złotego w stosunku do dolara.

— Kurs USD/PLN spadał nawet o 8 groszy, do 3,63 zł, czyli poziomu, który nie był notowany od maja. Obawy o Chiny i światową gospodarkę, połączone z gwałtowną przeceną na giełdach i rynkach surowcowych, wywołują spekulacje, że Rezerwa Federalna wstrzyma się z podwyżkami stóp procentowych, co przekłada się na osłabienie amerykańskiej waluty. Dolar powinien pozostawać pod presją również w najbliższych dniach, dlatego też ponowny spadek do 3,63, a nawet niżej, jest jak najbardziejmożliwy — ocenia analityk DM mBanku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, PAP

Polecane