Czytasz dzięki

Sygnity w końcu poinformowało o zatrzymaniu członków władz

opublikowano: 14-06-2019, 07:38

CBA 3 dni temu zatrzymało m.in. prezesa i szefa rady nadzorczej Sygnity. W ESPI informacja o tych wydarzeniach pojawiła się dziś.

Komunikat spółki dotyczy orzeczenia przez sąd w stosunku do prezesa Mariusza N. środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego. Po wpłaceniu kaucji menedżer będzie mógł wyjść na wolność.

Sąd nie zgodził się natomiast na podobny środek wobec przewodniczącego rady nadzorczej Pawła Z., którego aresztował na 3 miesiące.

"Zarząd jednocześnie informuje, że powyższa sytuacja nie ma znaczącego wpływu na sytuację Spółki, w szczególności w zakresie możliwości działania jej organów, zgodności ich składu z prawem i Statutem Spółki" - podano.

Komunikat Prokuratury Okręgowej w Warszawie

Zatrzymania, zarzuty i areszty w śledztwie dotyczącym zamówień publicznych realizowanych na rzecz Poczty Polskiej

Prokuratura Okręgowa w Warszawie nadzoruje śledztwo w sprawie  realizacji zamówień publicznych na rzecz Poczty Polskiej o wartości ponad 30 mln zł, w zamian za korzyści majątkowe przyjmowane przez przedstawicieli Poczty w wysokości ponad 300 tys. zł.

Na polecenie prokuratury funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 11 osób. Przeprowadzono przeszukania 

w kilkunastu miejscach, w tym w mieszkaniach zatrzymanych, siedzibach Poczty Polskiej i spółki realizującej zamówienia, jak również w miejscach powiązanych z zatrzymanymi osobami. Zabezpieczono materiał dowodowy, w tym nośniki danych. 

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było popełnianie przestępstw polegających na przyjmowaniu korzyści majątkowych w związku z postępowaniami o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonymi w Poczcie Polskiej, a także przyjęcia wspólnie i w porozumieniu korzyści majątkowych znacznych wartości oraz korzyści osobistych i ich obietnicy w zamian za wspieranie konkretnej firmy w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego. Zarzuty dotyczyły również wręczenia korzyści majątkowych znacznych wartości oraz złożenia obietnicy udzielenia korzyści osobistych w zamian za wspieranie konkretnej firmy w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a także przestępstwa tzw. prania brudnych pieniędzy poprzez legalizację środków pochodzących z łapówek. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

Wśród zatrzymanych jest 5 pracowników Poczty Polskiej, m.in.  Elżbieta Z. – Ekspert w Pionie Informatyki i Telekomunikacji (w jej przypadku zarzuty dotyczą kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, której celem było popełnianie przestępstw polegających na przyjmowaniu korzyści majątkowych w związku z postępowaniami o udzielenie zamówienia publicznego); Magdalena P. – Dyrektor w Centrum Obsługi Finansowej oraz Zastępca Dyrektora Biura Zarządu (w jej przypadku zarzuty dotyczą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przyjęcia korzyści majątkowej znacznej wartości); dwie osoby związane z warszawską firmą informatyczną – Przewodniczący Rady Nadzorczej oraz Prezes Zarządu Spółki (w ich przypadku zarzuty dotyczą udzielenia korzyści majątkowych oraz obietnicy korzyści osobistych), a także osoby powiązane biznesowo i rodzinnie z zatrzymanymi pracownikami Poczty Polskiej (w ich przypadku zarzuty dotyczą prania brudnych pieniędzy pochodzących z przyjmowania łapówek). 

Na wniosek prokuratora, Sad zastosował wobec 5 podejrzanych tymczasowe aresztowanie. W stosunku do 5 podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu kontaktu ze współpodejrzanymi. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane