To musisz wiedzieć dziś rano 12 XI 2019

opublikowano: 12-11-2019, 07:32

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. Jedne straszą głęboką recesją w europejskim przemyśle. Inne sygnalizują stagnację gospodarczą. A niektóre zdają się mówić, że nie jest tak źle. Mowa o wskaźnikach PMI, które znalazły się w centrum uwagi ekonomistów. Więcej…

2. W piątek wieczorem ogłoszono skład rządu. W gabinecie zajdą istotne zmiany. To przygotowania do kadencji pod znakiem gospodarczego spowolnienia.

3. Kurs Dino Polska zanurkował po publikacji wyników kwartalnych. Ubiegłoroczne rekordy trudno będzie pobić, ale na pesymizm jest za wcześnie.

4. Wykres rentowności obligacji skarbowych z ostatnich miesięcy coraz bardziej przypomina haczyk wędkarski — rentowności, które spadały od października do końca wakacji, teraz są najwyżej od lipca. Więcej…

5. Wzrost organiczny i akwizycje przełożyły się na wyniki Asseco South Eastern Europe. Spółka ma wysoki portfel zamówień i planuje podzielić się zyskiem. Więcej…

6. UOKiK prowadzi postępowania wobec pięciu kancelarii odszkodowawczych, które oferują frankowiczom pomoc w sporach z bankami, informuje we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

7. Polimex przedstawił wyniki za trzy kwartały. Więcej…

8. Benefit Systems podał wyniki za III kwartał i nową prognozę. Więcej…

9. Monnari podało dane sprzedażowe za październik. Więcej…

10. Zobacz kalendarium inwestora na nowy tydzień>>

Historia

121 lat temu w Bratucicach w powiecie Bochnia urodził się Leopold Okulicki, ostatni Komendant Główny Armii Krajowej, skazany w moskiewskim procesie przywódców Polskiego Państwa Podziemnego (zmarł w 1946 r.).

97 lat tem w Żytomierzu urodził się Tadeusz Borowski, poeta, prozaik, publicysta, jeden z najbardziej znaczących pisarzy polskiej literatury powojennej; więzień KL Auschwitz; autor zbioru opowiadań, "Pożegnanie z Marią" i "Kamienny świat" (zmarł w 1951 r.).

Dziewięć lat temu w Katowicach zmarł Henryk Mikołaj Górecki, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów, autor III Symfonii "Pieśni żałosnych".

 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu