To musisz wiedzieć dziś rano 14 X 2019

opublikowano: 14-10-2019, 07:50

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. PiS zdobył 49,3 proc. głosów w wyborach Sejmu; KO - 22,27 proc.; SLD - 10,88 proc.; PSL - 9,75 proc. a Konfederacja - 6,62 proc. - wynika z danych z 42,22 proc. obwodowych komisji wyborczych podanych na stronie PKW. Dane z sondażu exit poll dają gorszy wynik PiS, lepszy – KO.  Z punktu widzenia rynków finansowych, wyceny złotego i obligacji skarbowych jest to wynik najbardziej neutralny z możliwych – od wiosennych wyborów do Parlamentu Europejskiego był w końcu postrzegany jako scenariusz bazowy – komentuje Bartosz Sawicki, analityk DM TMS Brokers.

2. Na rynki największy wpływ będzie mieć dziś informacja o zawarciu wstępnego porozumienia handlowego przez USA i Chiny. Na dobre nastroje pozytywny wpływ będzie mieć też fakt, że Fed rozpocznie operację określaną mianem „nieoficjalnego QE4”.

3.  Dobre dla rynków (i zaskakujące) wieści płyną z Wlk. Brytanii. Brytyjski premier Boris Johnson poinformował w niedzielę członków swojego gabinetu, że widzi drogę do zawarcia w ostatniej chwili porozumienia w sprawie warunków wyjścia z Unii Europejskiej. Więcej…

4.  Na dobre wieści z warszawskiego Sądu Apelacyjnego czekają dziś frankowicze – o 10.30 rozpocznie się rozprawa, na której spodziewany jest pierwszy po stanowisku TSUE prawomocny wyrok w sprawie kredytu indeksowanego. Więcej…

5. Prawdopodobieństwo dalszego wzrostu dywidend ze spółki Asseco Poland dzieli analityków. Ale nawet gdyby wypłaty trochę spadły, to jawią się atrakcyjnie. Więcej…

6.   Informacja o liście intencyjnym ma wymiar marketingowy, więc nie tylko nie trzeba, a wręcz nie wolno informować o tym w ESPI. To stanowisko Polnordu.

7.  Z Eques TFI niedawno pożegnał się Andrzej Domański, który postanowił spróbować sił w polityce. Co słychać w towarzystwie?

8.  Wiodący akcjonariusze spółki ES-System, producenta opraw oświetleniowych, zawarli porozumienie z norweskim inwestorem branżowym - firmą Glamox. Zanosi się na wezwanie. Więcej…

9.  Coraz więcej firm będzie walczyć o kontrakty kolejowe. Mimo to ceny gwałtownie nie spadną – uważa szef Torpolu.

10.  Przedstawiciele największych domów maklerskich pochwalili KDPW za sprawność w rejestrowaniu nowych emisji obligacji w czasie Kongresu Bankowości Korporacyjnej – pisze Emil Szweda z portalu obligacje.pl.

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń w spółkach sprawdź na Bankier.pl

Historia

246 lat temu Sejm powołał Komisję Edukacji Narodowej, pierwsze w Europie ministerstwo oświaty.

155 lat temu w Strawczynie koło Kielc urodził się Stefan Żeromski, wybitny pisarz, publicysta, autor powieści "Popioły", "Syzyfowe prace", "Wierna rzeka" oraz "Przedwiośnie". (20 listopada 1925 r.)

76 lat temu w niemieckim obozie zagłady w Sobiborze wybuchł bunt więźniów.

27 lat temu na polecenie prezydenta Rosji Borysa Jelcyna zostały opublikowane i przekazane Polsce dokumenty z kremlowskich archiwów, obarczające odpowiedzialnością za zbrodnię katyńską przywódców ZSRS: Józefa Stalina oraz jego towarzyszy z Politbiura KC WKP(b) - Ławrientija Berię, Wiaczesława Mołotowa, Klimenta Woroszyłowa, Anastasa Mikojana, Michaiła Kalinina i Łazara Kaganowicza.

 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu