To musisz wiedzieć dziś rano 2 VIII 2017

Marcin Dziadkowiak, Bankier.pl
opublikowano: 02-08-2017, 08:11
aktualizacja: 02-08-2017, 08:14

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Ważne

ARC

Sierpniowy wysyp dywidend. Gdzie szukać najwyższych – w okresie wakacyjnym zwyczajowo przypada szczyt sezonu podziału zysków na GPW. Po obfitujących w dywidendy czerwcu i lipcu przyszedł czas na sierpień, w którym również nie zabraknie okazji do załapania się na wypłaty ze spółek. Więcej…

KNF chce, by Raiffeisen Bank Polska wszedł na GPW do 15 maja 2018 r. - Komisja Nadzoru Finansowego powstrzyma się od sankcji wobec Raiffeisen Bank International za niewykonanie złożonego KNF zobowiązania, jeśli Raiffeisen Bank Polska wejdzie na GPW do 15 maja 2018 r. - podała KNF w komunikacie. Więcej…

Abris znowu straszy arbitrażem - Fundusz wygrał z Polską spór w Sztokholmie, ale na pieniądze przyjdzie mu poczekać. Grozi, że konflikt z Warszawą też rozstrzygnie za granicą. Więcej w serwisie pb.pl…

Tendencje na rynku walutowym są korzystne dla rynków wschodzących, a protesty w Polsce nie odstraszyły inwestorów zagranicznych, mówi Michał Cichosz, zarządzający w Trigon TFI. Więcej...

Ze spółek i o spółkach

Polenergia. Dwa biura maklerskie podwyższyły notę energetycznej firmie rodziny Kulczyków. Analitycy uważają, że sprzyjają jej nowe przepisy. Więcej...

Analitycy mBanku podpowiadają, w których spółkach warto zagrać pod dobre wyniki za drugi kwartał. Więcej...

Apple - kwartalne wyniki spółki powyżej oczekiwań, kurs mocno rośnie. Więcej…

Bogdanka – spółka szacuje, że miała w I poł. 17 r. 112,1 mln zł zysku netto i 318,6 mln zł EBITDA. Więcej…

Enea – spółka szacuje, że miała w I poł. 17 r. 606 mln zł zysku netto i 1.341 mln zł EBITDA. Więcej…

Tauron – spółka szacuje, że miał w I półroczu '17 r. 2,094 mld zł EBITDA i 1,005 mld zł zysku netto. Więcej…

PKN Orlen – spółka kontynuuje odwierty w poszukiwaniu ropy i gazu. Więcej…

Pekao - zysk netto grupy Pekao SA w II kw. '17 wyniósł 535,1 mln zł, wobec konsensusu 526,7 mln zł. Więcej…

ING BSK - Zysk netto spółki w II kw. '17 wyniósł 360,4 mln zł, wobec konsensusu 368,6 mln zł. Więcej…

Provident - baza klientów skurczyła się ze względu na zmiany regulacyjne. Antylichwa przycięła też rentowność biznesu pożyczkowego. Więcej w serwisie pb.pl…

Jujubee – spółka  pozyskała 0,55 mln zł z emisji akcji. W akcjonariacie katowickiego dewelopera pojawiły się dwa nowe fundusze. Więcej w serwisie pb.pl…

PBG - akcje spółki serii A, H i I wejdą do obrotu 8 sierpnia. Więcej…

Gekoplast - K-Holding zainteresowany przejęciem 100 proc. akcji spółki po 16,55 zł za papier. Więcej…

Play Way - ponad 75 tys. sztuk nowej gry spółki trafiło do klientów na platformie Steam. Więcej…

Lotos - spółka szacuje, że marża rafineryjna w lipcu '17 wyniosła 7,43 USD/bbl. Więcej…

IDMSA - spółka chce sprzedać 76,61 proc. akcji Electusa. Więcej…

Kopex, Famur - NWZ Kopeksu zdecyduje 29 IX o przeniesieniu części majątku na Famur. Więcej…

Budimex – spółka ma umowę o wartości 120,6 mln zł netto. Więcej…

Na rynkach

Polska: Wzrosty CCC i CI Games. WIG20 na plus

USA: Wzrosty na nowojorskich giełdach; Dow Jones blisko 22 tys. pkt.

Waluty: Eurozłoty stabilny, na CHF/PLN i USD/PLN możliwa korekta

Kalendarium spółek

12:00  PEKAO - publikacja skonsolidowanego raportu za I połowę 2017 roku. (przed sesją); Wyniki za I półrocze 2017 r. - o 12:00 spotkanie z dziennikarzami, o 14:00 spotkanie z analitykami (transmisja w sieci)

INGBSK - publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2017 roku.

MANGATA - zakończenie przyjmowania zapisów w wezwaniu na akcje spółki Mangata Holding SA oraz przez Capital MBO Spółka Akcyjna spółka komandytowa.po cenie 114,45 zł za akcję.

MBFGROUP - NWZA ws. zmiany uchwały nr 17 ZWZ z dnia 30 maja 2017 r.

SANTANDER - dzień ustalenia prawa do zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok 2017 w wysokości 0,06 euro na akcję.

GORENJE - pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,10 euro na akcję.

BOGDANKA - wypłata dywidendy 1 zł na akcję.

GPW - wypłata dywidendy 2,15 zł na akcję.

DELKO - dzień wypłaty dywidendy - 0,35 PLN na akcję

RONSON – pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,10 zł na akcję.

WDBBU - wypłata dywidendy 0,12 zł na akcję.

DELKO - wypłata dywidendy 0,35 zł na akcję.

BOGDANKA - dzień wypłaty dywidendy - 1,00 PLN na akcję

GPW - dDzień wypłaty dywidendy - 2,15 PLN na akcję

UNICREDIT - publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2017 roku.

NETIA - publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2017 roku.

Kalendarium makroekonomiczne

17:00 USA: Wystąpienie szefa Fed z San Francisco Johna Williamsa

21:30 USA: Wystąpienie szefa Fed z Cleveland Loretty Mester

W Polsce i na świecie

Z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - Muzeum Powstania wystawi spektakl o wojnie widzianej oczami dziecka. "Dziennik Czeczeński Poliny Żerebcowej" to uniwersalna opowieść o życiu w zrujnowanym mieście. Takim miastem była Warszawa 1944 roku, Grozny 1994 roku czy Aleppo w roku 2016 i obecnie.

73 lata temu, 2 sierpnia 1944 roku, Niemcy zamordowali blisko 3 tysiące Romów - wszystkich, którzy byli wówczas więźniami obozu Auschwitz-Birkenau. W nocy z 2 na 3 sierpnia dokonali likwidacji obozu cygańskiego, Zigeunerlager. Od 2011 roku, decyzją Sejmu, 2 sierpnia jest obchodzony Dzień Pamięci o Zagładzie Romów.

Na Zamku Królewskim w Warszawie zostanie dziś otwarta wystawa "Koronacja papieska obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze w 1717 roku i jej jubileusz".

W ratuszu w Wilnie będzie od dziś czynna wystawa poświęcona polskim Romom. Ekspozycja powstała w oparciu o zbiory tarnowskiego Muzeum Etnograficznego. Otwarcie wystawy w Wilnie zbiega się z Międzynarodowym Dniu Pamięci o Zagładzie Romów.

Przedstawiciele niemieckich władz centralnych, poszczególnych landów oraz tamtejszej branży samochodowej będą dziś dyskutować na szczycie w Berlinie o przyszłości silników Diesla. Na spotkaniu mają zapaść decyzje, jak dostosować samochody z silnikiem diesla do dzisiejszych wymogów ekologicznych.

Dziś ostatnie oficjalne zobowiązanie brytyjskiego księcia Filipa. Potem odchodzi na emeryturę, zapowiedzianą przez dwór już w maju. 96-letni małżonek królowej Elżbiety II chce odpocząć. Buckingham Palace podkreśla, że ograniczenie publicznych wystąpień nie jest związane z jego stanem zdrowia. Przy szczególnych okazjach książę Edynburga wciąż może pojawić się publicznie, nie będzie juz jednak miał swojego indywidualnego programu.

Historia

1790 – przeprowadzono pierwszy spis powszechny w historii Stanów Zjednoczonych

1870 - W Londynie otwarto Tower Subway pod Tamizą – pierwszy na świecie odcinek kolei podziemnej

 
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dziadkowiak, Bankier.pl

Polecane