Czytasz dzięki

To musisz wiedzieć dziś rano 28 X 2019

opublikowano: 28-10-2019, 07:25

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. Rynek windykacyjny mocno zmienił się od czasu afery GetBacku. Notowane na GPW akcje spółek z branży wciąż są jednak w defensywie. Więcej…

2. Pierwsze banki zawiązały rezerwy na poczet zwrotów prowizji klientom, którzy spłacają kredyt przed terminem. Analitycy oszacowali, kto oberwie najbardziej. Więcej…

3. Właściciele dwóch największych prywatnych telewizji w Polsce chcą wyłożyć po 30 mln zł na start platformy streamingowej z filmami i sportem. Więcej…

4. Już za 50 tys. zł można zostać współwłaścicielem elastycznego biura z nadzieją na 6-procentowy zwrot z inwestycji. Więcej…

5. Jestem niemal pewien, że 100 proc. firm, które miały do 25 października podpisać umowy o zarządzaniu Pracowniczymi Planami Kapitałowymi z instytucjami finansowymi, zrobiło to, powiedział PAP wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.

6. CCC wespół ze spółką Karl Vögele AG zaciągnął kredyt w wysokości 65,9 mln zł w BNP Paribas. Więcej…

7. Rada nadzorcza Sfinksa powołała na funkcję prezesa Sylwestra Cacka. Więcej…

8. W połowie listopada wejdzie w życie nowela ustawy o ofercie, co powinno zmobilizować rynek obligacji korporacyjnych do przeprowadzania większej liczby emisji, uważa Emil Szweda z portalu obligacje.pl.

9. Nowy rzecznik finansowy ostro o odpowiedzialności bankierów za abuzywne klauzule w umowach kredytowych

 

10. Kalendarium inwestora na nowy tydzień>>

Historia

881 lat temu zmarł książę Bolesław III Krzywousty.

174 lata temu w Grodnie urodził się Zygmunt Wróblewski, fizyk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego; w 1883 r. wraz z prof. Karolem Olszewskim dokonał pierwszego w dziejach skroplenia tlenu i azotu.

63 lata temu do Warszawy powrócił - więziony przez władze komunistyczne od 25 września 1953 r. - prymas Stefan Wyszyński.

44 lata temu w Warszawie zakończył się IX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, którego zwycięzcą został Krystian Zimerman.

Rok temu w Warszawie zmarł jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich malarzy współczesnych Edward Dwurnik, twórca około 5 tysięcy obrazów i 10 tysięcy rysunków.

 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu