To nie byli debiutanci

Marta Biernacka
25-04-2005, 00:00

Sala notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych w środę pękała w szwach.

Przedstawiciele małych i średnich firm z województwa mazowieckiego po odbiór statuetek i dyplomów zjawili się prawie w komplecie. Uroczystość wręczenia nagród najbardziej dynamicznym przedsiębiorstwom z regionu odbyła się na stojąco. Sala notowań GPW dla ponad 300 laureatów okazała się za mała, choć aura giełdowych pieniędzy dodała imprezie prestiżu.

Skokiem Gazeli

Trzy firmy, które znalazły się na szczycie mazowieckiej listy Gazel Biznesu 2004, osiągnęły w latach 2001-03 dynamikę sprzedaży przekraczającą 500 proc. Ranking „PB” w ostatnich 4 latach rozwijał się równie prężnie. W edycji 2001 r. na liście były 83 firmy z Mazowsza, a w tegorocznej już 361. Oznacza to wzrot o 334 proc.

Będzie więcej

Andrzej Nierychło, wydawca „PB”, przyszłość projektu Gazele Biznesu widzi w różowych barwach.

— W Polsce jest 3,5 mln przedsiębiorstw, z czego około 700 tys. to te, których wyniki finansowe można zidentyfikować i zweryfikować. W gronie tych firm będziemy szukać kolejnych Gazel — powiedział Andrzej Nierychło.

Po kilkugodzinnym seminarium przyszedł czas na laury i relaks.

— Mam nadzieję, że samorząd mazowiecki będzie rozwijał się tak, jak Gazele Biznesu, a lista rankingowa będzie się wydłużać — powiedział Artur Andrusiak, asystent marszałka województwa mazowieckiego.

Na pierwszym miejscu w województwie znalazł się polski oddział szwedzkiego koncernu Tetra Pak, producent opakowań kartonowych do napojów i mleka.

Dojrzali też rosną

Zdobywcą II miejsca została Trakcja Polska Przedsiębiorstwo Kolejowych Robót Elektryfikacyjnych z Warszawy.

— Ta Gazela świadczy o tym, że dojrzałe sektory gospodarki też mają perspektywy rozwoju. Po kilku chudych latach w naszej branży, związanej z inwestycjami w infrastrukturę, jest w końcu szansa na ożywienie — powiedział Maciej Radziwiłł, prezes przedsiębiorstwa.

III pozycję zajęła warszawska firma Esppol, działająca na rynku transportu paliw.

Po rozdaniu nagród laureaci rankingu zostali zaproszeni przez organizatorów na bankiet. Głównym tematem kuluarowych rozmów była giełda. Przedsiębiorcy zastanawiali się, komu w najbliższym czasie będzie bić giełdowy dzwon.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Biernacka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / To nie byli debiutanci