Votum pozyskało 893 umowy z frankowiczami

opublikowano: 15-09-2022, 10:14
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W sierpniu Votum podpisało 893 umowy z nowymi klientami w segmencie bankowym. To największa liczba od marca, kiedy takich umów było ponad 1 tys.

Przyspieszenie widać też w danych sądowych z Votum. Co prawda, w sierpniu trwał jeszcze sezon urlopowy i wyroków w I instancji zapadło 291, czyli połowa tego, co w czerwcu, ale w II instancji zapadło 71 orzeczeń, czyli więcej niż w lipcu i niewiele mniej niż w czerwcu. Pozytywnym sygnałem jest też liczba zaplanowanych posiedzeń sądowych na wrzesień – 2149 to znacznie więcej niż w miesiące wakacyjne, a do tego najwięcej w tym roku.

Na 291 wyroków w I instancji w 281 unieważniono umowę, a w 10 przypadkach dokonano tzw. odfrankowienia, czyli usunięcia klauzuli abuzywnej z umowy, co skutkuje przewalutowaniem po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu. Pozwy kredytobiorców oddalono w 5 przypadkach.

Na 71 wyroków z II instancji w 65 umowa została unieważniona, a w 2 przypadkach doszło do tzw. odfrankowienia. Czterokrotnie sądy uchylały wyrok z I instancji i przekazywały sprawę do ponownego rozpoznania.

„Końcem lata ruszyli klienci, początkiem jesieni ruszyły sądy. A do oferty wchodzą nowe produkty - dla przedsiębiorców i „wczesnych frankowiczów” - kolejne kilkaset tysięcy osób” – napisał na twitterze Bartłomiej Krupa, prezes Votum.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane