W Europie duże wzrosty

(Marek Druś)
opublikowano: 27-12-2006, 12:50

Przerwa świąteczna wprawiła inwestorów w dobre nastroje. Na europejskich giełdach rządzi w środę popyt. Wzrostom cen sprzyja spadek cen ropy i oczekiwanie na złagodzenie polityki monetarnej w USA.

Przerwa świąteczna wprawiła inwestorów w dobre nastroje. Na europejskich giełdach rządzi w środę popyt. Wzrostom cen sprzyja spadek cen ropy i oczekiwanie na złagodzenie polityki monetarnej w USA.

O 12.40 czasu polskiego główne indeksy w Paryżu i Frankfurcie rosły o 1,2-1,3 proc. W Londynie wzrost wynosił 0,8 proc. Paneuropejski DJ Stoxx 600 szedł w górę o 0,8 proc. Rosła wartość wszystkich 18 indeksów branżowych, najmocniej, o 1,5 proc., spółek motoryzacyjnych.

W górę szedł kurs m.in. DaimlerChryslera, piątego koncernu motoryzacyjnego świata. Drożały akcje Arriva, największego operatora linii autobusowych w Londynie. Cena ropy spadła we wtorek w USA do dwutygodniowego minimum. Drożeją akcje spółek, o których mówi się w kontekście przejęć lub fuzji. Kurs InterContinental Hotels poszedł w górę o ponad 5 proc. po pogłoskach o możliwej ofercie przejęcia spółki. O ponad 10 proc. drożeją akcje Moss Brothers. Kontrolę nad brytyjską siecią sklepów odzieżowych chce przejąć islandzka grupa inwestycyjna Baugur, twierdzą media.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / W Europie duże wzrosty