W Europie kolejny dzień radości inwestorów

Marek Druś
opublikowano: 20-02-2008, 00:00

Europejskie indeksy wzrosły kolejną sesję. Początek notowań nie zapowiadał jednak, że dobre nastroje z poniedziałku mogą się utrzymać. Nastroje popsuł rano Credit Suisse. Poinformował o skorygowaniu w dół aktywów o 2,8 mld USD po wykryciu budzących wątpliwości działań niektórych pracowników szwajcarskiego banku. Rynki dość szybko znalazły jednak dno.

Indeksy pociągnął w górę popyt na akcje spółek ubezpieczeniowych. Wywołały go spekulacje o sprzedaży pakietów przez największych akcjonariuszy CNP Assurances, lidera francuskiego rynku ubezpieczeń na życie. W górę poszły notowania innych spółek branży, w tym niemieckiego Allianza, francuskiej AXA i brytyjskiego Old Mutual.

Do wzrostów w Europie przyczyniły się rosnące kontrakty na indeksy amerykańskich giełd. Nastroje tamtejszych inwestorów poprawiły dobre wyniki Wal-Mart. Rynek traktuje osiągnięcia giganta detalu jako barometr popytu konsumpcyjnego.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu