W USA spadki bez powodu

Marek Druś
opublikowano: 10-02-2006, 00:00

Popyt miał w czwartek przewagę na amerykańskich rynkach akcji jedynie do półmetka notowań. Po jego minięciu indeksy zaczęły tracić wcześniejszą zdobycz punktową. Krótko przed końcem sesji Nasdaq i S&P500 znalazły się poniżej poziomów zamknięć z poprzedniego dnia. Dow Jones utrzymał się jednak „powyżej kreski”.

Na zmiany kursów największy wpływ mają nadal wyniki kwartalne i prognozy spółek.

Najmocniej wśród tych, które wchodzą w skład S&P500, drożał Best Buy. Największa amerykańska sieć sklepów z elektroniką podwyższyła szacunki zysku kwartalnego, dzięki większemu niż oczekiwała popytowi na telewizory LCD. Dzięki podwyższeniu prognoz mocno w górę szedł także kurs Aetna, jednego z największych dostawców usług medycznych, oraz EDS, drugiego w USA dostawcy usług komputerowych i Marriott International, największej amerykańskiej spółki hotelarskiej. Kurs American International Group poszedł w górę po potwierdzeniu, że lider rynku ubezpieczeniowego poszedł na ugodę z SEC i prokuraturą Nowego Jorku w sprawie zarzutów o nielegalne praktyki.

Będzie go to kosztowało 1,6 mld USD. Nie brakowało chętnych na akcje XM Satellite Radio Holdings. Analitycy podwyższyli rekomendację największego w USA płatnego radia po tym, gdy podpisało ono wart 55 mln USD trzyletni kontrakt z Oprah Winfrey, która uruchomi własną stację.

Giełdy w Europie wzrosły. DJ Stoxx 600 zyskał 1,2 proc. Wzrost cen metali spowodował zwyżkę notowań spółek surowcowych, m.in. liderów branży — BHP Billiton i Anglo American. Zapowiedź wejścia na rynek USA i rywalizacji w Wal-Mart osłabiła notowania brytyjskiego Tesco.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W USA spadki bez powodu