Walka o Sklejkę- - Pisz rusza od nowa

KSA
opublikowano: 24-08-2009, 00:00

Paged złożył ofertę nabycia akcji od skarbu państwa. Jego konkurentem jest Biaform.

Paged złożył ofertę nabycia akcji od skarbu państwa. Jego konkurentem jest Biaform.

W piątek upłynął termin składania ofert nabycia akcji prywatyzowanej Sklejki-Pisz. Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) milczało w sprawie szczegółów tego procesu.

— Nie będziemy na razie komentować. Informacji o tym proszę się spodziewać na początku tygodnia — mówił w piątek Maciej Wewiór, rzecznik MSP.

Wówczas wyjaśni się zapewne, kto przejdzie do kolejnego etapu rozmów.

— Składamy ofertę, ale oczywiście nie mogę ujawnić, z jaką ceną — informuje Daniel Mzyk, prezes Pagedu.

Konkurentem giełdowej spółki jest białostocki Biaform. Nie udało nam się jednak dowiedzieć, czy jego oferta wpłynęła do MSP — przedstawiciele spółki nie znaleźli czasu na rozmowę o tym.

Tymczasem wygląda na to, że wciąż trwają targi między potencjalnymi inwestorami a związkami zawodowymi w Sklejce-Pisz. Niedawno "Parkiet" napisał, że Paged porozumiał się już z przedstawicielami pracowników.

— Dementuję. Formalnie żadne porozumienie nie zostało zawarte. Na ubiegłą środę zaplanowane było spotkanie z przedstawicielami Pagedu, ale nikt się nie zjawił. Nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych propozycji ani wyjaśnień — mówi Bogusław Brakoniecki, szef Związku Zawodowego Pracowników Fabryki Sklejki-Pisz.

Paged jest jednak spokojny.

— W Sklejce-Pisz funkcjonują trzy związki zawodowe. Z jednym się porozumieliśmy — wyjaśnia Daniel Mzyk.

Regionalny oddział NSZZ Solidarność informował niedawno, że związki w Sklejce-Pisz zdecydowały się działać "wspólnie i w porozumieniu, aby skutecznie bronić interesów całej załogi". Pełnomocnictwa do uczestniczenia w rozmowach udzielono przedstawicielom Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ Solidarność — w negocjacjach z potencjalnym inwestorem mieli brać udział Wojciech Kowalski oraz Piotr Łuński. Żaden z nich nie był jednak w piątek uchwytny.

MSP chce sprzedać 85-procentowy pakiet akcji Sklejki-Pisz. Do dopięcia transakcji potrzebna będzie jeszcze zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Walka o Sklejkę- - Pisz rusza od nowa