Wall Street, czyli cisza po burzy?

PAL, MW, Bloomebrg
opublikowano: 07-05-2010, 15:53

Początek piątkowej sesji w USA daje nadzieję na spokojne zakończenie handlowego tygodnia. Po zniżkach w pierwszych minutach handlu indeksy powędrowały lekko ponad kreskę.

Inwestorzy amerykańscy chyba ochłonęli już po „czarnym czwartku”, gdy indeksy amerykańskie bez wyraźnego powodu traciły nagle na ponad godzinę przed końcem handlu po 8 proc. Skala spadków jest niespotykana do tego stopnia, że w USA zapowiedziano już śledztwo oraz anulowanie transakcji na Nasdaq. Indeksy w czwartek zdołały się podźwignąć i handel zakończył się ok. 3 proc. pod kreską. Nikt nie wie, jaki będzie przebieg ostatniej w tygodniu sesji. Jedyne zapowiedziane na dziś dane - z rynku pracy – nie zmieniły zasadniczo nastrojów inwestorów. Stopa bezrobocia w kwietniu okazała się nieco wyższa od prognoz (9,9 proc. przy założeniach 9,7 proc.).

Wkrótce po dzwonku na Wall Street o ponad 2 proc. wzrosły kursy Goldman Sachs i AIG. Posiadaczy udziałów pierwszej ze spółek uspokoiła piątkowa publikacja „The Wall Street Journal”. Według dziennika, SEC kończy postępowanie wyjaśniające ws. GS. Za wzrostem popytu na akcje AIG stoją z kolei wyniki spółki, znacznie poprawione w stosunku do ubiegłorocznych. Zyskują spółki surowcowe; o ponad 2 proc. rośnie US Steel, zaś o 3 proc. Alcoa. Sporym zainteresowaniem cieszą się papiery Office Depot – zyskują ponad 3 proc. Kraft Foods wzrósł o 1,8 proc. To w większości zasługa wyników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomebrg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street, czyli cisza po burzy?