Wall Street zakończyła tydzień pod kreską

opublikowano: 20-09-2019, 22:07

Po obiecującym początku, sugerującym wzrostowy handel na Wall Street, druga część sesji toczyła się jednak w pesymistycznych nastrojach.

Indeksy gwałtownie spadły po informacji, że grupa chińskich oficjeli z obszaru rolnictwa, która miała odwiedzić amerykańskie stany rolnicze w przyszłym tygodniu odwołała swoją wizytę wzbudzając nową falę obaw o negocjacje handlowe pomiędzy dwoma największymi na świecie gospodarkami.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

W rezultacie piątkową sesję indeks blue chipów DJ IA kończył stratą rzędu 0,59 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zniżkował o 0,49 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadł o 0,80 proc.

Wcześniej optymizm handlujących napędzany był oczekiwaniami związanymi z łagodzeniem polityk monetarnych przez coraz większą liczbę banków centralnych oraz nadziejami związanymi z negocjacjami między Pekinem a Waszyngtonem.  Pozwalało to indeksowi S&P500 pozostawać w odległości około 1 proc. od historycznego rekordu.

Ponownie jedną z najlepszych branż, podobnie jak w czwartek był sektor opieki zdrowotnej, będący do tej pory najgorszym w indeksie S&P500 w tym roku. Tym razem było to zasługą drożejących udziałów koncernu farmaceutycznego Merck.

W przeciwną stronę podążała wycena papierów Netflixa. Gigant rynku VOD zszedł do dziewięciomiesięcznego minimum po tym jak Evercore ISI stwierdziło, że ostatnie kontrole danych pokazały „niepewny” obraz wzrostu liczby międzynarodowych subskrybentów usługi przesyłania strumieniowego.

Spadał też kurs akcji Boeinga. O przecenie przesądził komentarz  szefa Federalnej Administracji Lotnictwa, który stwierdził, że trzeba jeszcze wykonać sporo kroków, zanim model 737 Max powróci na trasy.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu