Wielka Brytania zaostrza ograniczenia w podróżowaniu

ARŻ, Reuters
opublikowano: 09-02-2021, 17:43

Wielka Brytania od przyszłego tygodnia będzie wymagać od pasażerów przybywających z krajów, w których rozprzestrzeniają się nowe warianty koronawirusa, odbywania 10-dniowej kwarantanny w hotelach. Osoby łamiące zasady będą narażone na wysokie grzywny lub kary więzienia, pisze Reuters.

Wielka Brytania
Wielka Brytania
Alex Lentati / Zuma Press / Forum

Rząd powiedział, że potrzebne są silniejsze środki, aby nowe odmiany wirusa nie zniweczyły efektów brytyjskiego programu szybkich szczepień.

Minister zdrowia Matt Hancock stwierdził, że ludzie mogą zostać wysłani do więzienia i ukarani grzywną w wysokości do 10 tys. funtów, jeśli złamią zasady kwarantanny, które wejdą w życie 15 lutego.

Obywatele Wielkiej Brytanii i Irlandii, którzy przyjeżdżają z krajów wysokiego ryzyka, byliby zobowiązani do zapłacenia 1750 funtów, aby pokryć koszty co najmniej 10-dniowej kwarantanny w wyznaczonym hotelu. Rząd zakontraktował na ten cel 4600 pokoi w 16 obiektach. Ich liczba może zostać zwiększona w razie potrzeby.

Wszyscy przybywający do Wielkiej Brytanii będą również musieli przejść testy na COVID-19 w drugim i ósmym dniu izolacji.

Brytyjskie linie lotnicze, lotniska i firmy z branży turystycznej po raz kolejny wezwały rząd do zapewnienia im większego wsparcia w obliczu utraty niemal wszystkich dochodów oraz do stworzenia mapy drogowej określającej termin złagodzenia ograniczeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane