Wycena i rekomendacja Comarchu w dół

opublikowano: 10-10-2022, 15:39
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

DM BOŚ spodziewa się istotnego spadku zysków informatycznej spółki.

Analitycy DM BOŚ obniżyli cenę docelową akcji Comarchu do 156,1 zł z 204,7 zł poprzednio. Rekomendacja dla akcji spółki została obniżona do „trzymaj” z „kupuj”.

W ocenie analityków niska wycena mnożnikowa akcji Comarchu na rynku nie jest niczym nowym, gdyż łatwo wymienić powody takiego stanu rzeczy - poczynając od niższego niż w spółkach porównywalnych zakresu ujawnień w raportach, a kończąc na znacznie niższej od możliwości spółki dystrybucji dywidend do akcjonariuszy.

„Teraz do tych czynników dochodzi, prawdopodobnie, możliwość istotnego spadku zysków spółki w przyszłym roku (utrzymująca się przez dłuższy okres na podwyższonym poziomie presja płacowa, pro-rotacyjna struktura zatrudnienia, znaczny wzrost kosztów prądu (Polska + Niemcy), kosztochłonne uruchomienie platformy wszystko.pl). Sprawia to, iż samo +bycie tanim+ przestaje nam wystarczać, by wciąż podchodzić pozytywnie względem akcji spółki” – napisano w raporcie.

Artykuł jest skrótem raportu opublikowanego przez DM BOŚ 30 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane