Z rynku wiało nudą

Kamil Zatoński
opublikowano: 21-10-2005, 00:00

Na rynek obligacji nie dotarły wczoraj żadne ważne dane ani opinie członków władz monetarnych, dlatego zastój zarówno po stronie obrotów, jak i cen nie mógł być zaskoczeniem. Te ostatnie praktycznie się nie zmieniły w porównaniu z poziomami z środowego zamknięcia. Rentowność dwulatek wyniosła 4,46 proc., pięciolatek 4,88 proc., a dziesięciolatek 4,93 proc.

Na inwestorach niemal żadnego wrażenia nie robią na razie nieustające przepychanki na scenie politycznej. Scenariusz inny niż koalicja PiS-PO nie bierze się pod uwagę.

Tempo formowania nowego rządu jest jednak ważne. Jego opóźnienia mogą być pretekstem dla Rady Polityki Pieniężnej do przesunięcia decyzji o zmianach stóp. W kwotowaniach na rynku kontraktów na przyszłą stopę procentową FRA nie widać już jednak nadziei na cięcie stóp podczas najbliższego posiedzenia rozpoczynającego się we wtorek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Z rynku wiało nudą