Za drewnianą podłogę mogą zapłacić 1 mln GBP kary

opublikowano: 02-07-2019, 22:00

Sarah i Ahmed El Kerrami, para mieszkająca w prestiżowej londyńskiej dzielnicy Kensington, stoi przed groźbą pokrycia kosztów sądowych procesu, w którym sąsiadka oskarżyła ich o zakłócanie spokoju — napisał „Evening Standard”.

Koszty procesu, który przegrali, szacuje się na 1 mln GBP. Proces wygrała Sarvenaz Fouladi, finansistka, która twierdzi, że przez drewnianą podłogę słyszy, jak jej sąsiedzi z góry chodzą po mieszkaniu, trójka dzieci państwa El Kerrami mieszkanie traktuje jak „plac zabaw”, a hałas, który roznosi się przez drewnianą podłogę, nie pozwalał jej spać w nocy.

Twierdzi, że w mieszkaniu na dole słychać nawet, jak sąsiedzi z góry myją naczynia albo kiedy włączona jest ich lodówka. W ubiegłym roku sąd orzekł 107,3 tys. GBP odszkodowania na rzecz Sarvenaz Fouladi, argumentując, że jej sąsiedzi powinni byli kupić dywan lub zainwestować w poprawę izolacji akustycznej w mieszkaniu, gdy montowali podłogę w 2010 r. Zdaniem portalu po przegranej apelacji para teraz stoi przed groźbą pokrycia dodatkowo 1 mln GBP kosztów sądowych.  

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy