Czytasz dzięki

Zamówienia w niemieckim przemyśle słabsze niż oczekiwano

opublikowano: 06-07-2020, 09:01

Zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły dwucyfrowo w maju po największym spadku w historii, ale odbicie było jednak słabsze niż oczekiwano.

Zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły o 10,4 proc. w maju. Oczekiwano odbicia o 15 proc. Zamówienia krajowe wzrosły o 12,3 proc., a zagraniczne o 8,8 proc., ale zamówienia spoza Unii Europejskiej rosły tylko o 2 proc.

Urząd statystyczny poinformował, że zamówienia w maju były o 30,8 proc. niższe niż w lutym, przed „zamknięciem” gospodarki z powodu pandemii. 

- Niższy niż oczekiwano wzrost zamówień w przemyśle Niemiec pokazuje, że powrót do normalności jest trudny. Wprowadzone w Niemczech ograniczenia zaczęły być znoszone w maju, otwierając drogę do poprawy sytuacji. Ponieważ jednak partnerzy otwierają się wolniej i łańcuchy dostaw nadal są zakłócone, okazał się to trudniejszy miesiąc dla przemysłu niż myśleliśmy – powiedział   --Jamie Rush, główny ekonomista ds. Europy w Bloombergu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane