Ze spółek

Maciej Zbiejcik, Tadeusz Stasiuk, Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 07-07-1999, 00:00

Ze spółekAPATOR. Spółka podpisała umowę ze Stołecznym Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej o wartości 2 477 tys. zł w ramach przetargu ogłoszonego przez Bank Światowy.

BANK KOMUNALNY. Spółka w imieniu MeritaNordbanken wystąpiła do Komisji Nadzoru Bankowego o wyrażenie zgody na objęcie pakietu akcji uprawniającego do ponad 33 proc. głosów na WZA banku.

ELEKTRIM. Zarząd spółki podjął uchwałę w sprawie udzielenia bezwarunkowej gwarancji wszelkich zobowiązań Elektrim Finance B. V. wynikających z emisji obligacji wymiennych na obligacje zamienne na akcje Elektrimu emitowane przez Elektrim Finance B. V. Wartość emisji wynosi 1,631 mld zł.

ELEKTROBUDOWA. Spółka kupiła 3 tys. własnych akcji w celu ich umorzenia, po cenie 39,00 zł za akcję. Do chwili obecnej Elektrobudowa skupiła w tym celu 13 tys. 118 sztuk własnych akcji, co stanowi 0,291 proc. akcji spółki.

FAMEG. Spółka zawarła umowę warunkową z NFI Progress na zakup 389 400 akcji (33 proc. głosów na WZA) przedsiębiorstwa Gdański Przemysł Drzewny. Cenę sprzedaży ustalono w wysokości 10,00 zł za jedną akcję.

HMC. Ostatnią, 21. licencję na prowadzenie powszechnego towarzystwa emerytalnego otrzymało H-M-C. Akcjonariuszami PTE są: Mostostal Export (11,11 proc.), Hamburg Mannheimer (51,11 proc.), TU Compensa (33,33 proc.) oraz TU Compensa Życie (4,45 proc.). Kapitał akcyjny PTE wynosi 45 mln zł. W zarządzie towarzystwa znaleźli się Zbigniew Pusz, Michael Trautvetter oraz Zenon Plichciński. Teraz PTE czeka na licencję dla funduszu emerytalnego o nazwie Rodzina. Na start czeka już około 6 tys. akwizytorów, głównie agentów. Mimo opóźnienia OFE liczy na nie mniej niż 300 tys. członków. Kampania reklamowa OFE w większym stopniu niż innych funduszy kierowana będzie do kobiet. KPTE Razem ponownie otrzymało odmowę. KO

JELFA. Zaciągnięty przez spółkę w Banku Zachodnim kredyt krótkoterminowy o wartości 10 mln zł, którego termin spłaty przypada na 15 grudnia 1999 r., nie jest przeznaczony na sfinansowanie bieżącej działalności. Podobnymi kredytami spółka posiłkuje się od kilku lat, poinformowała Ryszarda Wolska, rzecznik Jelfy. WST

KOMPAP. Rada nadzorcza spółki na wniosek zarządu zatwierdziła program rozwoju zakładu produkcyjnego w Łodzi. Pierwszym etapem restrukturyzacji będzie jego modernizacja.

MUZA. Rada Nadzorcza Muzy odwołała z funkcji członków zarządu: Ewę Schwarz-Borowiec, Mariusza Jaśtaka i Krzysztofa Genczelewskiego. Jednocześnie zatwierdziła na stanowisko prezesa zarządu Marcina Garlińskiego oraz na członka zarządu Macieja Kosińskiego.

POLFA KUTNO. Spółka podpisała umowę licencyjną z amerykańską firmą Merck Sharp & Dohme, która pozwala Polfie Kutno zarejestrować i sprzedawać na rynku polskim preparaty oparte na oryginalnych substancjach MSD. ZM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik, Tadeusz Stasiuk, Katarzyna Ostrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy