Złoty był przygotowany na podwyżkę stóp

Marek Wołos
opublikowano: 30-08-2007, 00:00

Rynek walutowy był przygotowany na podwyżkę stóp procentowych o 25 pkt baz. Trudno więc było liczyć na reakcje. Po porannym osłabieniu złoty w ciągu sesji zyskał na wartości i na koniec dnia kurs euro wynosił 3,8350 zł.

Rada Polityki Pieniężnej zwróciła uwagę na zagrożenia inflacyjne i presję płacową, w mniejszym stopniu na sytuację globalną. Władze monetarne, tak jak w czerwcu, podnosząc stopy, zrobiły wyprzedzający ruch, który osłabi presję inflacyjną. Jeśli tak, to ta podwyżka może być ostatnią w tym roku. Decyzje inwestycyjne w najbliższych dniach uzależnione są od sytuacji na rynku jena oraz kondycji amerykańskich i azjatyckich giełd. Umocnienie jena i zniżki na giełdach przypomną o widmie globalnego krachu, wpływając tym samym na spadek kursu złotego. Spadek pary EUR/JPY wpłynie z kolei na większą zniżkę na rynku EUR/USD.

Marek Wołos

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty był przygotowany na podwyżkę stóp