Zostać numerem jeden

opublikowano: 18-12-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Projektują, produkują i montują zbiorniki ze stali szlachetnej o pojemności do 15 tys. m sześc. Stawiają na jakość i bezpieczeństwo.

3. miejsce województwo opolskie - Gpi Poland

NA WYSOKOŚCI ZADANIA: Dzięki wiedzy i doświadczeniu inżynierów firma Gpi Poland realizuje zlecenia, które dla innych okazały się za trudne.
NA WYSOKOŚCI ZADANIA: Dzięki wiedzy i doświadczeniu inżynierów firma Gpi Poland realizuje zlecenia, które dla innych okazały się za trudne.

Gpi Poland jest częścią holenderskiej grupy Gpi Tanks wyspecjalizowanej w produkcji zbiorników ze stali szlachetnej. Polska spółka została utworzona w 2013 r. Obsługuje największe polskie koncerny z branży chemicznej, kosmetycznej oraz spożywczej, lecz jej produkty mają też odbiorców w całej Europie.

W ciągu niecałej dekady firma wypracowała mocną pozycję w kraju: dziś zatrudnia ponad 50 osób, operuje w dwóch fabrykach – w Brzegu i Skarbimierzu na Opolszczyźnie.

Według zarządu Gpi silną pozycję wśród producentów zbiorników gwarantuje rozwój na wielu płaszczyznach, dlatego firma produkuje i dostarcza zbiorniki dla różnych sektorów, a każda ze spółek jest wyspecjalizowana w określonych rozmiarach czy typach zbiorników. Tym samym przedsiębiorstwo stało się specjalistą zarówno od dużych zbiorników magazynowych, jak i małych zbiorników procesowych.

Polski producent skupia się na dużych zbiornikach magazynowych czy ciśnieniowych z certyfikatem ASME. W portfolio jego dotychczasowych klientów pojawia się krajowy gigant – Orlen, czołowi gracze branży piwnej – Tyskie Browary Książęce, Browar Pinta – oraz NGK Ceramics Polska, Epax, Spaas Polska, Delicpol, firmy produkujące elektronikę, baterie i akumulatory.

Wiedza i doświadczenie inżynierów Gpi oraz nowoczesne metody pracy sprawiają, że oprócz typowych kontraktów na budowę zbiorników ze stali szlachetnej firma realizuje zlecenia, które dla innych okazały się zbyt trudne.

Jednocześnie Gpi Poland ściśle współpracuje z każdym oddziałem w całej grupie, wymieniając się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem z zagranicznymi fachowcami.

Wspólnym owocem pracy całej grupy jest unikatowe rozwiązanie – TankDesign 2.0, program do kalkulacji, którego rozbudowane funkcje dotyczą nie tylko samych obliczeń, lecz również wstępnego planowania, zarządzania projektem, produkcją i logistyką. Integracja wielu rozwiązań w jednym systemie pozwala maksymalnie dostosować ofertę do potrzeb klientów.

– Dzięki TankDesign 2.0 i wizualizacji 3D zbiorników konstruktorzy Gpi są w stanie precyzyjnie obliczyć, opracować zbiornik i zaproponować najlepsze rozwiązania dla potrzeb przedsiębiorstw, spełniające restrykcyjne normy projektowe. W firmie korzystamy z własnego nowoczesnego oprogramowania. A ponieważ jest ono używane na co dzień przez wszystkich inżynierów, w tym w dziale sprzedaży, każda osoba może je nadal ulepszać – podkreślają w Gpi Poland.

Spółka rok temu została Gazelą Biznesu. W tym roku powtórzyła sukces.

Ten rok był dla nich bogaty w realizację zadań na ogromną skalę dla przemysłu spożywczego, zwłaszcza mleczarskiego, oraz chemicznego. Złożone projekty w wykonaniu wyspecjalizowanych inżynierów przyczyniły się do powstania nowych fabryk firm rozmieszczonych w całej Europie.

Pomimo niepewnej sytuacji gospodarczo-ekonomicznej na świecie, mającej wpływ m.in. na rynek surowców, udało się zrealizować wyznaczone cele biznesowe.

Plany? W kolejnych latach firma będzie dążyć do tego, by zostać numerem jeden wśród producentów zbiorników ze stali nierdzewnej w Polsce oraz Niemczech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane