Zysk MLP Group wzrósł o ponad 180 proc.

WST
opublikowano: 18-03-2022, 09:30

Ubiegły rok okazał się bardzo udany dla Grupy MLP. Znacząco zwiększyła się siła finansowa przedsiębiorstwa, przy cym zysk netto niemal się potroił.

Jak podano w komunikacie prasowym, Grupa MLP powiększyła wartość aktywów netto (NAV) o 51 proc. do poziomu 1,82 mld zł. Wartość nieruchomości inwestycyjnych wzrosła z kolei o 46 proc. do około 3,4 mld zł. Skonsolidowane przychody z tytułu umów najmu (tj. podstawowej działalności Grupy) wyniosły 196 mln zł, co oznacza wzrost w ujęciu rok do roku o prawie 15 proc. Grupa wypracowała 632,3 mln zł zysku na działalności operacyjnej, poprawiają wynik sprzed roku o 112 proc. Jeszcze bardziej spektakularnie wygląda zysk netto, który zwiększył się o 182 proc. i zamknął się kwotą 480,5 mln zł.

Zapraszamy na czat inwestorski z udziałem prezesa MLP Group, który zaplanowany jest na 21 marca. Więcej>>

Firma podkreśla, że strategicznym celem MLP Group pozostaje rozwój w Polsce oraz na rynku niemieckim, austriackim a także rumuńskim. W najbliższym czasie planowana jest również ekspansja w krajach Beneluksu i na Węgrzech. MLP Group oferuje powierzchnie magazynowe w formacie magazynów big box oraz obiektów typu Business Park (Urban / City Logistics).

W 2021 r. Grupa prowadziła realizację projektów o łącznej powierzchni ponad 310 tys. m2. W trakcie budowy i w przygotowaniu pozostawało ponad 210 tys. m2. W minionym roku wynajętych zostało łącznie blisko 310 tys. m2 powierzchni magazynowej, co jest wynikiem lepszym o około 50% niż w roku poprzedni roku.

W najbliższych latach w jeszcze większym stopniu będziemy koncentrować się na projektach z zakresu logistyki miejskiej mających wysoki potencjał wzrostu na rynkach, odpowiadając na potrzeby wynikające z ewolucji handlu detalicznego (e-commerce). Nasza ugruntowana pozycja w Europie oraz wieloletnie doświadczenie zespołu, wraz z ciągle rozbudowanym portfolio projektów, zapewnia nam silne podstawy do dalszego, bardzo dynamicznego wzrostu skali działania w następnych latach, aczkolwiek nie wiemy, jak przełoży się na sytuację ekonomiczną inwazja rosyjska na Ukrainie – powiedział Radosław T. Krochta, prezes zarządu MLP Group S.A.

Więcej w komunikacie spółki poniżej.

pdf
MLP Group informacja prasowa wyniki 2021 17032022 FINAL.pdf
download
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane