170 mld aplikacji pobraliśmy na swoje telefony w ubiegłym roku

Justyna Smolińska
opublikowano: 11-07-2018, 14:09

W ubiegłym roku na świecie pobrano ponad 170 mld aplikacji – o 60 proc. więcej niż w roku 2015. W ciągu miesiąca korzystamy średnio aż z około 40 różnych aplikacji.

- Jeśli chodzi o czas, jaki spędzamy na korzystaniu z aplikacji mobilnych, to jest to znacząca liczba. Raporty szacują, że rocznie średnio spędzamy półtora miesiąca korzystając z wszelkich aplikacji mobilnych. Oczywiście uwzględnia to również działanie kilku aplikacji w tle równolegle - mówi Maciej Bogaczyk, Senior Investment Director w funduszu MCI.TechVentures

Aplikacje wykorzystywane w smartfonach, to już nie tylko social media i rozrywka. Coraz częściej na telefonie załatwiamy też wszystkie sprawy związane z codziennym funkcjonowaniem. Pokochaliśmy też aplikacje zakupowe.

Obecnie Europejczycy już 40 proc. zakupów online robią za pomocą urządzeń mobilnych. Mieszkańcy Starego Kontynentu wykorzystują telefony nie tylko do kupowania, ale także do szukania informacji o produktach, porównywania cen i znajdowania kuponów promocyjnych. A rosnąca liczba urządzeń mobilnych sprawia, że popularność mobile commerce będzie nadal rosła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / 170 mld aplikacji pobraliśmy na swoje telefony w ubiegłym roku