18 mln zł z UE na dofinansowanie budowy legnickiej obwodnicy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-10-2005, 13:29

Umowę, zgodnie z którą Unia Europejska dofinansuje kwotą blisko 18 mln zł budowę ostatniego odcinka legnickiej obwodnicy, podpisał we wtorek w Ministerstwie Infrastruktury prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski.

Umowę, zgodnie z którą Unia Europejska dofinansuje kwotą blisko 18 mln zł budowę ostatniego odcinka legnickiej obwodnicy, podpisał we wtorek w Ministerstwie Infrastruktury prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski.

    Poinformowała o tym na konferencji prasowej w Legnicy wiceprezydent miasta, Jadwiga Zienkiewicz.

     Koszt ostatniego etapu budowy legnickiej obwodnicy wynosił 31,8 mln zł. Oficjalne otwarcie drogi zaplanowano na 4 listopada - powiedział PAP Arkadiusz Rodak, rzecznik Urzędu Miasta w Legnicy.

    Koszt całej obwodnicy to ok. 100 mln zł i jest to najważniejsza i najkosztowniejsza inwestycja realizowana w ostatnich latach w Legnicy. Współfinansowały ją, oprócz UE: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwo Infrastruktury.

    "Dzięki unijnej dotacji na skończenie budowy obwodnicy, ze środków własnych gmina wydatkowała jedynie nieco ponad milion zł i nie musi zaciągać kredytu, który był przewidziany w budżecie na wypadek, gdybyśmy środków z Unii Europejskiej nie zdobyli" - wyjaśnił na wtorkowej konferencji wiceprezydent Legnicy, Ryszard Białek.

    Zakres prac, na które Legnica uzyskała dofinansowanie z funduszy unijnych obejmuje budowę dwóch pasów jezdni od skrzyżowania z ulicą Nowodworską aż do węzła autostrady A-4, w tym budowę ronda. Jest to ostatni odcinek budowy Obwodnicy Zachodniej Legnicy.

    Jest to bardzo ważna arteria komunikacyjna, stanowiąca część drogi krajowej nr 3 łączącej Szczecin z przejściem w Jakuszycach na granicy polsko-czeskiej.

    Dzięki obwodnicy ciężki transport samochodowy został wyprowadzony poza centrum Legnicy. Wcześniej cały tranzyt przebiegał przez najstarsze, zabytkowe kwartały, obciążając ulice Starego Miasta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / 18 mln zł z UE na dofinansowanie budowy legnickiej obwodnicy