2,7 mln wpisów na Wikipedii stworzyła jedna osoba

opublikowano: 14-07-2014, 15:54

Szwed Sverker Johansson stworzył 2,7 miliona artykułów na Wikipedii, informuje „The Wall Street Journal”. Zajęło mu to siedem lat.

53-latkowi można zatem przypisać autorstwo 8,5 proc. treści zgromadzonych w wirtualnej encyklopedii, wynika z danych zawartych w Wikimedia analitics, serwis monitorujący statystyki Wikipedii.

Jedna trzecia wpisów jego autorstwa jest w języku szwedzkim, pozostałe w dwóch wersjach filipińskiego z czego jeden jest ojczystym językiem jego żony.

Jego wpisy budzą jednak spore kontrowersje, ponieważ nie dokonuje ich samodzielnie – sporo powstało dzięki stworzonemu przez niego programowi. Zdaniem krytyków botom brakuje kreatywności, właściwej jedynie ludziom.

Program Johanssona przeszukuje bazy danych i inne oryginalne źródła w poszukiwaniu informacji, które następnie przekształca w artykuł. W dobry dzień „Lsjbot”, jest w stanie stworzyć nawet 10 000 nowych haseł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 2,7 mln wpisów na Wikipedii stworzyła jedna osoba