3 pytania do...

Adrian Boczkowski
opublikowano: 01-09-2008, 00:00

Sebastian Huczek: Udane pierwsze urodziny New Connect

1Czy model New Connect sprawdził się nad Wisłą?

Rynek New Connect (NC) „spóźnił” się na hossę i rozpoczął działanie w trudnych czasach. Jak na te okoliczności, jego pierwszy rok należy ocenić pozytywnie. GPW wykonała olbrzymią pracę i działa z dużym zaangażowaniem w rozwój tego rynku. NC ma szansę powtórzyć ścieżkę rozwoju AIM i rozwinąć się w duży, prężny rynek dla małych i średnich firm. Na razie istnieją jednak problemy z oceną spółek notowanych na NC. Nie ustaliły się jednolite standardy raportowania, brakuje porównywalnych danych. Większość firm niedawno powstała albo przekształciła się ze spółek z o.o. Dopiero w kolejnym roku, kiedy będzie więcej danych, na rynku pojawić się mogą inwestorzy instytucjonalni. Choć wśród spółek z NC zdarzą się prędzej czy później bankructwa, to są — i będą — perełki, które dadzą zarobić krocie.

2Ostatnio Grupa Inwest Consulting przyspieszyła wprowadzanie spółek na NC. Z czego wynika wzrost zainteresowania tym parkietem?

To tylko wrażenie. Grupa IC obecna jest na rynku NC od początku. Pierwsza

nasza firma zadebiutowała we wrześniu 2007 r., potem prawie w każdym miesiącu na NC wchodziły kolejne. Nasza strategia wiąże się z inwestycjami kapitałowymi w małe i średnie przedsiębiorstwa. Dla większości takich firm NC stanowi naturalny kierunek rozwoju. Jesteśmy jednym z liderów rynku NC — obsługujemy w tym momencie 10 notowanych na NC spółek i zamierzamy dalej aktywnie na nim działać.

3Inwest Consulting jest na GPW, a spółka zależna Inwest Connect na NC. Jaki jest powód ich mocnej przeceny?

Spadki dotknęły wszystkie spółki o charakterze funduszowym. Nasza wycena nie odbiega od innych podobnych spó- łek. Obroty na NC są niskie, ale problem z płynnością wynika ze słabej koniunktury. To zmie-

ni się ze wzrostem liczby spółek,

wzrostem ich przychodów i zy-

sków, lepszą polityką informa-

cyjną i poprawą koniunktury.

Sebastian Huczek, wiceprezes Inwest Consulting, spółki notowanej na GPW wprowadzającej spółki na New Connect

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adrian Boczkowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 3 pytania do...