3 pytania do...

AB
opublikowano: 06-02-2009, 00:00

Michał Skipietrow

Inwestor branżowy

to realna sprawa

1Co pan powie drobnym inwestorom, którzy zarzucają panu wodzenie za nos, jeśli chodzi o pozyskanie dla spółki inwestora branżowego?

Michał Skipietrow, prezes Mostostalu-Export: Żyjemy w takim świecie i otoczeniu, jakie jest. Globalny kryzys w 2008 roku spowodował wiele problemów u potencjalnych inwestorów. Nastąpiła przecena aktywów, problemy z płynnością. Nie należy się dziwić, że doszło do opóźnienia.

2 Czy to ostatnie z serii opóźnień? Czy inwestorzy mogą panu jeszcze wierzyć?

Spodziewam się, że do końca pierwszego kwartału zakończymy proces pozyskiwania inwestora branżowego. Moje odczucia są takie, że to realne. Rozmawiamy, ale nie mam jeszcze wiążącej umowy. Zapewniam jednak, że gdyby było to nierealne, podałbym to do wiadomości inwestorów.

3Co pan sądzi o zwyżkach kursu przed istotnymi komunikatami, jak np. ostatnio 29 stycznia? Czy domysły drobnych inwestorów o aktywnych insiderach są bez podstaw?

Moim zdaniem to pomówienie. Owszem, był wzrost kursu, ale głównie już po komunikacie bieżącym. Nie śledzę dokładnie notowań, ale uważam, że nie mamy do czynienia z sytuacją, by ktoś korzystał z informacji poufnych. Chcę podkreślić, że sytuacja Mostostalu-Export jest bardzo dobra. Mamy pełną płynność finansową, dysponujemy gotówką i nie widzimy żadnych zagrożeń. Wyniki z IV kwartału podamy 1 marca. Już dziś mogę powiedzieć, że nie narzekam na rezultaty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AB

Polecane