Airbnb chce podwyższyć widełki w IPO

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 07-12-2020, 07:47

Airbnb, popularny serwis zajmujący się krótkoterminowym wynajmem nieruchomości planuje podwyższyć widełki cenowe w ramach pierwotnej oferty publicznej akcji (IPO), twierdzą źródła agencji Reuters.

DADO RUVIC / Reuters / Forum

Według ich twierdzeń, widełki mogą być podwyższone do 50-60 USD co ma być skutkiem dużego zainteresowania ofertą przez inwestorów. Amerykańska firma wstępnie ustaliła przedział cenowy na 44 do 50 USD.

Ewentualna decyzja w tej sprawie może zostać ogłoszona jeszcze w poniedziałek.

Przy górnej granicy nowych widełek, co pozwoliłoby zebrać w ramach IPO 3,1 mld USD, doszłoby do pełnego rozwodnienia kapitału, a wartość spółki kształtowałaby się na poziomie 41,8 mld USD.

Tymczasem w kwietniu 2020 r. po zbiórce prywatnych funduszy już w trakcie pandemii koronawirusa wycena spółki wynosiła około 18 mld USD, zaś podczas poprzedniej zbiórki w 2017 r. wartość przedsiębiorstwa wynosiła ponad 31 mld USD.

Debiut giełdowy Airbnb, zaplanowany jest na 10 grudnia na rynku Nasdaq, a oferta sprzedaży akcji będzie jednym z największych i najbardziej oczekiwanych IPO w USA w 2020 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane