Akcje Commerzbanku mocno drożeją po zapowiedzi zmiany władz

opublikowano: 06-07-2020, 09:46

Amerykański inwestor Commerzbanku wezwał do „uporządkowanej zmiany” władz spółki po tym jak w piątek prezes i szef rady nadzorczej zapowiedzieli odejście ze stanowisk, czego od pewnego czasu się domagał.

Akcje Commerzbanku drożeją o prawie  7 proc. na giełdzie we Frankfurcie. W piątek wieczorem Martin Zielke ogłosił gotowość odejścia ze stanowiska biorąc odpowiedzialność za spadek o ok. 50 proc. wartości rynkowej drugiego banku Niemiec w czasie jego czteroletniego kierowania spółką. Szef rady nadzorczej Stefan Schmittmann zapowiedział jednocześnie, że w sierpniu opuści stanowisko.

Amerykąński Cerberus Capital Management, który od niedawana wzywał do zmiany władz spółki i domagał się miejsc w radzie nadzorczej, zaapelował obecnie o „uporządokowaną zmianę” władz Commerzbanku i rozpoczęcie jej od wyboru szefa rady nadzorczej.

Nieoficjalnie mówi się, że może nim zostać, przynajmniej tymczasowo, Nicholas Teller. Jeśli do odejścia Schmittmanna nie będzie wskazania nowego szefa rady, zostanie nim wiceprzewodniczący Uwe Tschaege, przedstawiciel pracowników.
Wśród faworytów na stanowisko prezesa wymieniany jest Roland Boekhout, szef bankowości korporacyjnej. Mówi się także o Bettinie Orlopp, dyrektor finansowej banku.

Commerzbank jest właścicielem polskiego mBanku. W ubiegłym roku sygnalizował gotowość jego sprzedaży, ale potem wycofał się z tego pomysłu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane