Czytasz dzięki

Altmaier: gospodarka Niemiec najpóźniej będzie rosła w październiku

opublikowano: 06-07-2020, 06:51

Minister gospodarki Peter Altmaier jest przekonany, że najpóźniej do października Niemcy wyjdą z kryzysu spowodowanego przez pandemię i ich gospodarka znów będzie rosła.

W wywiadzie dla Bild am Sonntag Altmaier powiedział, że oczekuje ponad 5 proc. wzrostu PKB Niemiec w przyszłym roku po tym jak w obecnym spadnie o 6 proc. Spodziewa się spadku liczby bezrobotnych od listopada. Altmaier powiedział, że jego celem jest przywrócenie poziomu zatrudnienia sprzed pandemii do 2022 roku. Wyraził duże obawy w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w USA podkreślając, że wymknięcie się pandemii spod kontroli miałoby bardzo złe konsekwencje dla globalnej gospodarki.

Peter Altmaier
Zobacz więcej

Peter Altmaier fot. Bloomberg

Altmaier skrytykował praktykę przejmowania wszystkich dostępnych lekarstw na Covid-19, jak niedawno zrobiła administracja USA kupując prawie wszystkie zapasy remdesiviru produkowanego przez Gilead Sciences.

- Wykupywanie rynku i monopolizowanie szczepionki to szczególnie zły pomysł – powiedział. – Społeczność globalna może pokonać wirusa jedynie wspólnie. Mam nadzieję, że prezydent USA zdaje sobie z tego sprawę – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane